Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Benlyst – ilaç i ri kundër lupusit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Benlyst – ilaç i ri kundër lupusit   Fri Jun 03, 2011 12:02 pm

Agjencia mjekësore evropiane ka dhënë dritë të gjelbër për ilaçin e ri
kundër lupusit sistemor, sëmundjes autoimune e cila nxit krijimin e
antitrupave të dëmshme dhe kështu organizmi, e thënë thjesht, dëmton
vetveten. Lupus mund të prekë cilindo organ, prandaj simptomat janë
shumë të ndryshme nga skuqjet e deri tek artriti. Agjencitë botërore
përcjellin që ilaçi i ri Benlyst është produkt i përbashkët i
GlaxoSmithKline dhe Human Genome Sciences të cilat pohojnë që ilaçi në
mënyrë të konsiderueshme është shumë më efikas nga ato që ishin deri
tani.
Merret me infuzion një herë në muaj, ndërsa në tregun evropian
pritet vitin e ardhshëm. Nga lupusi në botë vuajnë pesë milionë njerëz,
ndërsa analistët parashikojnë përfitime shumëmilionëshe. Vlerësohet që
terapia njëvjeçare do të kushtojë rreth njëzet mijë euro për pacient.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Benlyst – ilaç i ri kundër lupusit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ritual - kundër grindjeve
» Hudhra kundër së keqes !
» Mbrojtja kundër Magjisë
» Hata Joga kundër stresit
» Evolucioni dhe krijimi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: