Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Hakersat sulmojnë Lockheed Martin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Hakersat sulmojnë Lockheed Martin    Sun May 29, 2011 9:26 am

Një grup hakersash anonimë kanë zhvilluar sulme të njëpasnjëshme kibernetike në kompaninë “Lockheed Martin”, në përpjekje për të vjedhur informacionet e rëndësishme dhe sekretë që kjo ndërmarje zotëron.
Lajmi është njoftuar nga vetë kompania, Departamenti i sigurisë dhe Pentagoni, të cilët konfirmuan sulmin, por sqaruan se si pasojë e tij, asnjë informacion nuk është cënuar. “Efektet e sulmit janë miminale dhe me masat që kemi marrë, nuk presim diçka serioze në të ardhmen”, - thuhet në deklaratën e përbashkët për shtyp.
“Lockheed Martin” është një kontraktor i Pentagonit, i formuar në Mars të vitit 1995 dhe një ndër bashkëpunëtorët më të mëdhenj në prodhimin e Avionëve Luftarak, Sistemeve Elektronike, Sistemet Aereonautike dhe ato të Informimit. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Hakersat sulmojnë Lockheed Martin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: