Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Kurti: VV në pushtet, më shpejtë se që mendoni

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Kurti: VV në pushtet, më shpejtë se që mendoni    Sun May 29, 2011 9:14 am

Kosovë shumë më shpejt sesa njerëzit besojnë, në mos këtë vit, në vitin e ardhshëm, dhe jam i bindur që me kombinimin e metodave institucionale dhe jashtinstitucionale ne do ta bëjmë një hap të madh dhe do ta kemi një ecje të sigurt”, ka thënë Albin Kurti, lideri aktual i lëvizjes “Vetëvendosje”, në Kuvendin Zgjedhor të qendrës së kësaj lëvizjeje të premten në Malishevë.
Ai ka thënë se “Vetëvendosja” nuk ka hyrë në politikë për të qëndruar shkurt aty.
“Ne jemi tash e 6 vjet dhe do të jemi edhe shumë e shumë vjet të tjerë në politikë për shkak se, në njërën anë, gjendja në Kosovë është shumë e rëndë dhe nuk rregullohet shpejt, por ne kemi shumë punë edhe për rregullimin e çështjes kombëtare shqiptare në Ballkan në përgjithësi”, ka thënë ai, raporton Koha.
Ai ka përmendur se në të kaluarën ka pasur qytetarë që kanë ngurruar t’i bashkoheshin “Vetëvendosjes”, duke vlerësuar se pasi kjo lëvizje të hyjë në institucione, përfaqësuesit e saj do të bëhen si ata që ishin aty.
“Pra, kanë menduar se edhe ne do të bëjmë vrap pas luksit, interesave vetjake, do ta harrojmë popullin dhe sidomos do t’i braktisim qëndrimet, parimet dhe kritikën që e kemi pasur më herët”, ka shtuar ai. Sipas tij, janë demantuar edhe përfoljet se aktivistët e “Vetëvendosjes” do t’i braktisin protestat dhe demonstratat kur të kyçen në institucione. E ka njerëz që, sipas Kurtit, e kanë edhe një ngurrim që t’i bashkëngjiten “Vetëvendosjes”.
“Ka njerëz që kanë një hezitim se ndoshta s’jemi bash demokratikë, ndoshta jemi shumë të centralizuar, ndoshta ka diktaturë tek ne dhe se është zor me hy në ‘Vetëvendosje, se është dera e ngushtë aty dhe nuk të zë”, ka thënë ai. /Zëri/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Kurti: VV në pushtet, më shpejtë se që mendoni
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» E mira dhe e keqja
» Enver Hoxha
» Si do jetë e ardhmja juaj?
» Lumturia
» Çfarë mendoni që janë Ufo-t?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet :: L.VETEVENDOSJE!-
Kërce tek: