Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Zgjidhje të shpejta kundër aromës së djersës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Zgjidhje të shpejta kundër aromës së djersës    Sat May 28, 2011 2:42 pm

Me anë të katër rregullave të mëposhtme do t’u mundësoni gjëndrave të djersës që ta realizojnë funksionin e tyre pa u penguar dhe kjo nuk do të kuptohet me ndjenjën e nuhatjes.
Uji në formë të djersës avullohet në sipërfaqe të lëkurës dhe në këtë mënyrë me vete lidh nxehtësinë nga rrethi dhe e ftoh organizmin. Mirëpo, aroma e pakëndshme është rrjedhojë e baktereve nën sqetull, por jo rrallë edhe rrjedhojë e ushqimit që e konsumojmë.
1. Është shumë i rëndësishëm largimi i qimeve nën sqetull, sepse në to vendosen bakteret.
2. Pas çdo larjeje, nën sqetull qitni dezodorans ose antiperspirant. Më të mirë janë ato pa alumin, sepse nuk i mbyllin poret dhe nuk e çrregullojnë punën e gjëndrave.
3. Kur të ndieni se ju është lagur sqetulla dhe nuk keni mundësi të laheni, fshijeni me një leckë të njomë antibakterore. Ndërkaq, kur të thahet sqetulla, vendosni sërish dezodorans.
4. Që në tesha të mos vërehet lagia nga djersët, nën sqetull vendosni vatë që thith djersën dhe që nuk vërehet nën tesha. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Zgjidhje të shpejta kundër aromës së djersës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ritual - kundër grindjeve
» Shoqerite Sekrete
» Optimizmi në jetë
» Pyetje & Përgjigje nga Parapsikologjia!
» Globalizimi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: