Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Pse fermave u pëlqejnë meshkujt e gjatë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Pse fermave u pëlqejnë meshkujt e gjatë    Sat May 28, 2011 1:08 pm

Evolucioni ka ndikuar te femrat që të zgjedhin meshkujt me të gjatë, më të shpejtë dhe më të fuqishëm.
Shkencëtarët thonë se e dinë arsyen pse femrave u pëlqejnë më shumë meshkujt e gjatë, ndërsa pohojnë se këtë nuk e kanë të shkruar në gjene.
Meshkujt më të gjatë janë më të mirë në luftë. Goditjet e meshkujve të gjatë janë më të forta se ato të meshkujve të shkurtë. Kjo i ka shërbyer evoluimit të femrave, sepse në seleksionimin gjinor, femrat joshen më shumë nga meshkujt e fuqishëm, sepse meshkujt e tillë mund t’i mbrojnë ato dhe fëmijët e tyre.
Në këtë mënyrë me kalimin e shekujve te femrat është krijuar bindja automatike që në momentin e zgjedhjes t’i pëlqejnë meshkujt e gjatë, të cilët edhe në ditët e sotme janë më të suksesshëm kur bëhet fjalë për aktivitet që bazohen në kondicion dhe fuqi.
Ndërkaq, ka edhe ekspertë të tjerë të cilët thonë se zgjedhja e meshkujve të gjatë nga femrat, është për faktin se gjatësia sugjeron se ata kanë gjene më kualitative. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Pse fermave u pëlqejnë meshkujt e gjatë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Çka kërkojnë meshkujt te një femër varësisht nga shenja e horoskopit?
» Jetëgjatësia e kafshëve
» Thënie nga Paramhansa Yogananda
» Nëse nuk mund të flini gjatë gjithë natës
» Pse shqiptarët gjatë gjithë historisë kanë qenë dhe janë tradhëtarë?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: