Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Diabetikët duhet të ushtrojnë nën mbikëqyrje të ekspertëve !

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.Delfina
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 1077

MesazhTitulli: Diabetikët duhet të ushtrojnë nën mbikëqyrje të ekspertëve !   Sat May 28, 2011 11:52 am


Personat që vuajnë nga diabeti kanë dobi më të madhe nga ushtrimet, nëse ushtrojnë dy orë e gjysmë brenda javës.

Kjo do të thotë se është koha që të krijohen qendra të posaçme të fitnesit me trajnerë të specializuar për kontrollimin e diabetit.

Analiza kosto-efekt ka treguar se me anë të ushtrimeve, sipas programeve të caktuara nëpër qendra të specializuar të fitnesit, njerëzit që vuajnë nga diabeti do t’i zvogëlojnë shpenzimet dhe do ta kontrollojnë më mirë sëmundjen e tyre.

_______________________
E kaluara mund të harrohet,por jo të fshihet.Prandaj kujdes cka bëni me të tashmen....!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.com
 
Diabetikët duhet të ushtrojnë nën mbikëqyrje të ekspertëve !
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gjëra që duhet të dimë për të ardhmen
» Ngjarje që të lënë pa mend
» Simbolika e gjarperit
» Endrrat e verteta (Reale)
» Vetëvrasja

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: