Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Samiti e-G8: Të kontrollohet apo jo interneti?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Samiti e-G8: Të kontrollohet apo jo interneti?    Thu May 26, 2011 5:14 pm

Krerët e kompanive të Facebook, Mark Zuckerberg, e Google Eric
Shmidt janë shprehur kundër një ligji regulator nga ana e qeverive në të
gjithë botën.
Duke folur nga samiti i e-G8, që po mbahet në
Francë, Zuckerberg tha se qeveritë nuk mund të seleksionojnë se çfarë
duhet të ndalojnë dhe çfarë jo. “Është e vështirë që ne të kryejmë
misionin tonë, nese qeveritë na përgjysmojnë punën. Asgjë nuk ka kuptim
pa tjetrën. Qeveritë s’mund dhe s’duhet të përcaktojnë atë që duhet
lejuar.”, -tha Zuckerberg.
Ndërkohë shefi i Google ka qënë më i ashpër në fjalën e tij:
“Teknologjia ecën me ritme të paimagjinueshme, shumë më shpejt se
qeveritë. Ndaj mos bëni gabimin që të hartoni një legjislacion, në një
kohë kur, deri në fund të tij, ne do të kemi hedhur hapa gjigandë. Kjo
do të kishte pasoja katastrofike për ne dhe përdoruesit e internetit.”
Ndërkohë ekspertët janë shprehur për një zgjidhje të mesme mes
kompanive dhe qeverive. Kjo do të thotë që duhet një vetërregullim i
tregut mes tyre, por, nga ana tjetër, qëveritë të hartojnë ligje
substanciale që janë në interes të publikut. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Samiti e-G8: Të kontrollohet apo jo interneti?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Interneti VS Libri
» Ruani fëmijët nga interneti!
» Një faqe interneti qe parashikon vdekjen e Personaliteteve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: