Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 YouTube feston gjashtë vjetorin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: YouTube feston gjashtë vjetorin    Thu May 26, 2011 5:14 pm

Këtë muaj, YouTube e feston ditëlindjen e saj të gjashtë, pas themelimit të saj në vitin 2005. Mirëpo,
tani YouTube thotë se ka arsye për të festuar edhe më shumë, pasi që
javën e kaluar ky shërbim e ka tejkaluar numrin e 3 miliardë shikimeve
në ditë, që i bie të ketë rritje në më shumë se 50 për qind, krahasuar
me vitin e kaluar.
Për t’i vënë shifrat e saj në një perspektivë tjetër, YouTube thotë
se numri i shikimeve të videove në faqen e saj e ka arritur gjysmën e
popullsisë botërore.

Më saktë, me këtë rekord i bie që çdo i dyti person shikon video në
YouTube, ose një qytetar amerikan shikon 9 video në ditë, mesatarisht.
Kompania e Google për gjashtë-vjetorin e saj e ka lëshuar edhe një
infografikë, për të treguar sasinë e videove të publikuara dhe të
shikuara, të cilat në baza ditore shtohen në YouTube.
Kjo grafikë thotë se 48 orë video ngarkohen në YouTube, për çdo 60 sekonda. Një arritje e jashtëzakonshme është kjo, apo jo? / Telegrafi /

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
YouTube feston gjashtë vjetorin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» E Pashpjegueshmja!
» Shqisa e gjashtë - përjetimi i dukurive anormale dhe paranormale
» Çfare jane Ufo-t ?
» Vatikani, një histori plot me intriga, tradhti, orgji dhe vrasje
» Nibiru, planeti i 10 (misteri qe fsheh ky planet)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: