Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Shmangni diskutimet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Shmangni diskutimet    Wed May 25, 2011 7:26 am

Studime të fundit treguan se, diskutimet pa fund rreth lidhjes tonë është më shumë e mundshme të bëjnë keq sesa mirë. Ndërkohë që, femrat synojnë diskutimin, meshkujt ndihen në siklet të bëjnë të njëjtën gjë.
Dhe jo vetëm; sepse zakonisht këto dialogje përfundojnë në ankesa dhe grindje për "dështimin" e lidhjes. Çështja është edhe fizike.
Sipas studimeve, qarkullimi i gjakut në muskujt e meshkujve rritet kur ata bëjnë këto lloj bisedimesh, sepse përjetojnë tension më të madh. Dhe për këtë ndihen në siklet të flasin, sidomos kur ndiejnë turp.
Dhe më e mundshmja është të ndihen kështu sepse mënyra që t'ju afrohemi i bën të ndihen se na shkaktuan shqetësim (madje edhe nëse nuk ndodh diçka e tillë) duke i i bërë të ndihen pak për ne dhe në fund të dështuar.
Por meqë ata mësojnë që të vegjël se, nuk duhet të tregohen të brishtë zhvillojnë mbrojtjet (që ngjanë më shumë me sulmin) që të shmangin dhimbjen që mund t’ju shkaktojë ky turp. Dhe, mënyra më e thjeshtë që ta arrijnë, është të shmangin diskutimet. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Shmangni diskutimet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: