Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Mjekët, më të korruptuarit në Ballkan

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Mjekët, më të korruptuarit në Ballkan    Tue May 24, 2011 8:59 am

Sipas një hulumtimi të OKB-së për korrupsionin dhe mitmarrjen në Evropën Juglindore, mjekët radhiten në krye të listës si më të korruptuarit.
Mbi 57 për qind e të anketuarve kanë theksuar se kanë korruptuar një mjekë për shërbime të caktuara mjekësore. Në vendin e dytë për më të korruptuarit janë policët, transmeton INA

Si ndër vendet më të korruptuara kryeson Bosnja e Hercegovina, me 20,7 për qind. Nga konkluzionet e OKB-së, që ka nxjerrë pas këtij raporti, thuhet se çdo i gjashti qytetarë në Evropën Juglindore është i përfshirë apo viktimë e mitmarrjes dhe korrupsionit.

Tek 45 për qind e rasteve drejtpërdrejt qytetarëve i është kërkuar mitmarrje, për shërbimet e kryera.

Në fund të raportit të OKB-së citohet një deklaratë e evrokomisionerit për Zgjerim, Stefan Fuele, i cili vlerëson se KE me kujdes po ndjekë problemin e korrupsionit, për shkak se kjo dukuri është matësi kryesor për vlerësimin e një vendi se a plotëson kushtet për të fituar statusin e kandidatit në BE. /Telegrafi/_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Mjekët, më të korruptuarit në Ballkan
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shëndeti dhe mjekësia sipas shenjave
» Shpellat Misterioze
» Hipnoza Mjekësore

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: