Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Jeshilet gjethore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Jeshilet gjethore   Fri May 20, 2011 6:41 am

Spinaqi, lakra jeshile, zarzavatet e tjera, duke përfshirë edhe kokën e rrepave, janë të gjitha ushqime të mrekullueshme për t’iu dhënë hekur dhe shumë vitaminë C, të dyja të mira për eshtra, dhëmbë dhe flokë të forta, dhe po ashtu edhe vitaminë A e magnezium, që janë shumë të mira për t’ju mbajtur të qetë. Zieni një ose më shumë zarzavate me lëngë limoni ose portokalli dhe hudhër, ose bëni pure me mish pule me sodium të ulët ose supë perimesh dhe fasule të bardhë për një supë të mrekullueshme.
Si të ruhen: Zarzavatet e freskëta, të parregulluara janë përgjithësisht më pak të shtrenjta se të pastruarat dhe të paketuarat. Spinaqi i ngrirë është tejet i volitshëm. Merreni, bëni rezerva dhe futeni në frigorifer një sasi që iu shërben për tre muaj.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Jeshilet gjethore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Keshillave :: Ushqimi dhe Dieta-
Kërce tek: