Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Vrapi-ilaç kundër infarktit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Vrapi-ilaç kundër infarktit    Wed May 18, 2011 9:39 am

Të ecësh shpejt, pothuajse të vraposh, për gjysmë ore 4-5 herë në javë, ul me 25% rrezikun për ripërsëritjen e infarkteve.
Në vend të ilaçeve, programet e rehabilitimit që këshillohen nga mjekët specialistë mund të parashikojnë pikërisht këtë aktivitet.
Ushtrimi fizik pakëson rrezikun për infarkte të reja pasi ul frekuencën kardiake duke shtuar në të njëjtën kohë forcën e zemrës.
Gjithashtu, vrapimi pakëson yndyrnat në gjak, ka efekte pozitive tek të sëmurët me presion të lartë arterial dhe është një antidepresiv shumë i mirë.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Vrapi-ilaç kundër infarktit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ritual - kundër grindjeve
» Hudhra kundër së keqes !
» Mbrojtja kundër Magjisë
» Hata Joga kundër stresit
» Evolucioni dhe krijimi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: