Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Zbulim i rëndësishëm shkencor rreth virusit HIV

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Zbulim i rëndësishëm shkencor rreth virusit HIV   Wed May 18, 2011 9:17 amNjë person që është i infektuar me virusin HIV mund të reduktojë përhapjen e këtij virusi te personat e tjerë të pa-infektuar nëse pacientit i jepen medikamente anti-retrovirale, menjëherë.
Kombet e Bashkuara kanë njoftuar se barërat anti-retrovirale mund të reduktojnë rrezikun e infektimit deri në 96 përqind, sipas një trajtimi që është bërë në më shumë se 1700 çifte në Afrikë, Azi, Ameriken Latine dhe në SHBA.
Majkell Sidibe, Drejtori Ekzekutiv i Programit të Përbashkët të OKB-së rreth HIV/SIDA-s, ka thënë se rezultat tregojnë një “zbulim të madh”.
Drejtoresha e Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Maregaret Çan, ka thënë se trajtimet janë “një zhvillim tejët i rëndësishëm, sepse ne e dijmë që transmetimet seksuale përbëjnë rreth 80 % të të gjitha infektimeve të reja”.
Kombet e Bashkuara planifikojnë që të organizojnë një konferencë për të diskutuar këto trajtime.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Zbulim i rëndësishëm shkencor rreth virusit HIV
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pyetje dhe Përgjigje rreth Budizmit
» Pse nuk dalin në shesh akoma të vërtetat rreth jashtoksorëve?
» Clinton dhe Rockfeller rreth UFO-ve
» Rreth magjisë
» Njeriu - Ujk

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: