Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Agani shpreh mbështetjen për personat me aftësi të kufizuara

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Agani shpreh mbështetjen për personat me aftësi të kufizuara   Wed May 18, 2011 9:16 am

Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Ferid Agani, priti sot në një takim Kalle Konkolla, ish-deputet i Parlamentit Finlandez dhe ish kryetar i Organizatës Botërore të Aftësisë së Kufizuar (DPI), që tash udhëheq organizatën “Treshold” në vendin e tij.
Në këtë takim, Ministri Agani e ka njohur z. Konkolla, që shoqërohej nga drejtori i HANDIKOS-it në Kosovë, Afrim Maliqi, me procesin e reformave në shëndetësinë kosovare, sfidat e këtij sektori dhe angazhimet e bëra për të ndihmuar edhe personat me aftësi të kufizuara, për të cilët u tha se duhet bërë më tepër.
Në këtë takim i është shprehur falënderim Qeverisë së Finlandës për ndihmën e saj dhënë qendrave të rehabilitimit të bazuara në bashkësi dhe zyrave lokale përfshirë edhe veriun e Mitrovicës, aktivitete këto të drejtuara prej HANDIKOS-it.
Në këtë takim, Ministri Agani dhe z. Konkolla kanë biseduar për mundësinë e projekteve të ndryshme të përbashkëta nga të cilat do të përfitonin komuniteti i personave me aftësi të kufizuara, ndërkohë që donatorëve u është bërë thirrje që të vazhdojnë kontributin e tyre në mbështetje të mëtejme kësaj kategoria vulnerabile, bashkë me institucionet vendore.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Agani shpreh mbështetjen për personat me aftësi të kufizuara
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gjëra që vetëm personat e vetmuar mund t’i kuptojnë
» Me frymëmarrje deri në shërim
» Simbolika e ngjyrave
» Miti i Astrologjise
» Sekretet dhe misteret e gjumit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: