Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Vetëvendosje zbulon kontratën midis Qeverisë dhe “Bechtel-Enka”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Vetëvendosje zbulon kontratën midis Qeverisë dhe “Bechtel-Enka”    Mon May 16, 2011 9:53 am

Të hënën në Kuvend deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje - Visar Imeri dhe Albin Kurti, e bënë publike kontratën midis Qeverisë dhe konzorciumit amerikano-turk “Bechtel-Enka”.
Kjo kontratë i është dërguar para pak ditësh Kurtit dhe Imerit nga persona të panjohur.
Deputetët e Vetëvendosje kanë thënë se e kanë ndjerë si obligim moral që këtë kontratë, që po mbahet e fshehur nga Qeveria e Kosovës ta ndajnë me publikun.
Ekspertët e Vetëvendosjes janë duke e analizuar në hollësi këtë kontratë dhe pasdite do të mbajnë një konferencë për media në lidhje me këtë çështje.
Duket se insistimi i vazhdueshëm i Vetëvendosje, që kjo kontratë të bëhet publike, ka bërë që Kurtit dhe Imerit t’i dërgohet kjo kontratë në adresat e tyre.
“Lëvizja Vetëvendosje është për rrugën e kombit, por ne duam transparencë të plotë për gjithçka që bëhet në emër të kombit”, ka thënë Kurti. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Vetëvendosje zbulon kontratën midis Qeverisë dhe “Bechtel-Enka”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vetëtimat sferike nga qielli
» Midis Reales dhe Imagjinares
» Historia, miti dhe mitologjia
» A është jeta vetëm imagjinatë ?
» Vetëvrasja

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet :: L.VETEVENDOSJE!-
Kërce tek: