Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Protesta kundër Stefanovicit, 16 të lënduar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Protesta kundër Stefanovicit, 16 të lënduar    Thu May 12, 2011 7:00 pm

Shpërndaje92
Postuar: 17:12 / 12.05.2011

Komente: 43
Dhjetë pjesëtarë të Policisë së Kosovës dhe gjashtë protestues janë lënduar gjatë protestës së Lëvizjes Vetëvendosje, të organizuar të enjten në shenjë kundërshtimi me vizitën e Borko Stefanovicit, shefit të delegacionit serb në bisedimet me Serbinë. Në mesin e të lënduarve janë edhe deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe Glauk Konjufca.

Këto lëndime janë shkaktuar derisa Stefanovic takohej me zëvendëskryeministrin e Kosovës, Hajredin Kuçi, në objektin qeveritar, që ndryshe njihet si ish – Rilindja. Aktualisht, kryeministrja Edita Tahiri është duke zhvilluar takimin me homologun e saj serb, në ndërtesën e vjetër të Qeverisë, e cila ndodhet në sheshin Skënderbeu.

Aktivistë të lëvizjes Vetëvendosje kanë gjuajtur me gurë në drejtim të Qeverisë së Kosovës, duke thyer xhama të ndërtesës së qeverisë dhe vetura zyrtare. Brahim Sadriu, zëdhënës i Policisë, ka deklaruar se dhjetë pjesëtarët e lënduar të forcave të rendit janë në gjendje më të rëndë.

Shefi i delegacionit të Serbisë në bisedimet me Kosovën, Stefanovic, po qëndron në Kosovë për të zhvilluar takime me përfaqësues të institucioneve vendore në kuadër të “dialogut teknik”, i cili nisi në mars të këtij viti me ndërmjetësimin e zyrtarëve evropianë në Bruksel. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Protesta kundër Stefanovicit, 16 të lënduar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ritual - kundër grindjeve
» Hudhra kundër së keqes !
» Mbrojtja kundër Magjisë
» Hata Joga kundër stresit
» Evolucioni dhe krijimi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet :: L.VETEVENDOSJE!-
Kërce tek: