Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Depresioni është i mirë!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Depresioni është i mirë!    Thu May 05, 2011 2:37 pm

Askush nuk dëshiron të sëmuret nga depresioni, por ajo sëmundje është një lloj frenuesi që na ndihmon në ristudimin e prioriteteve dhe qëllimeve tona, thonë ekspertët.

Në kohën e tashme depresioni është bërë sëmundje e cila po përhapet sikur epidemitë globale, për ç’gjë shkaktari kryesor është stili urban i jetesës, recesioni dhe dobësimi i vlerave familjare.

Mirëpo, ana pozitive e kësaj sëmundjeje është përvoja e cila mund ta nxjerrë në pah njeriun dhe ta bëjë më kreativ dhe më rezistues ndaj fatkeqësive jetësore, theksojnë psikologët e Universitetit Cardiff.

Disa psikologë konsiderojnë që depresioni është bërë mekanizëm evolues i mbijetesës, i cili po i përshtatet krizës jetësore, traumave dhe pakënaqësive.

Askush nuk dëshiron të sëmuret nga depresioni, por ajo sëmundje është një lloj frenuesi që na ndihmon në ristudimin e prioriteteve dhe qëllimeve tona, andaj rezultati i tij mund të jetë shumë i dobishëm, thonë ekspertët. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Depresioni është i mirë!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ç’është vlera njerëzore?
» Ku është Zoti?
» Depresioni
» A është kërkimi për jashtëtokësorët ide aq e mirë
» Paraja, 'djalli' i ardhur nga barku i Tokes!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: