Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 MSH mbështet kërkesat e punonjësve shëndetësorë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: MSH mbështet kërkesat e punonjësve shëndetësorë    Wed May 04, 2011 7:12 pm

Ministria e Shëndetësisë (MSH) e Republikës së Kosovës u ka dalë
në mbështetje punëtorëve shëndetësorë dhe i ka konsideruar të arsyeshme
kërkesat e tyre përkitazi me kompensimin adekuat të punës jashtë orarit
dhe punës gjatë ndërrimit të natës, të cilat u paraqitën pas zbatimit
të dispozitave të Ligjit të Punës lidhur më këtë çështje.
“Ministria
e Shëndetësisë është e përkushtuar që punëtorët shëndetësorë të
kompensohen në mënyrë adekuate për punën e tyre dhe në këtë drejtim
nëpërmjet arritjes së Marrëveshjes Kolektive me Federatën e Sindikatave
të Shëndetësisë së Kosovës, do të sigurojë ngritjen e këtij kompensimi
në vlerat nga periudha paraprake”, ka deklaruar Faik Hoti, zëdhënës i
MSH-së.
Duke përpiluar aktin nënligjor që rregullon kompensimin për
rrezikshmërinë e shtuar në punë, Hoti ka thënë se Ministria e
Shëndetësisë synon që të rris këtë kompensim për kategori të caktuara të
punëtorëve shëndetësor. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
MSH mbështet kërkesat e punonjësve shëndetësorë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Facebook, si një filial i CIA-s
» Origjina e kombeve
» Jashtëtokësorët e kanë vizituar Tokën
» Konspiracioni dhe jashtëtokësorët
» A është kërkimi për jashtëtokësorët ide aq e mirë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: