Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Shkrini kilogramët, pa asnjë tundim !

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.Delfina
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 1077

MesazhTitulli: Shkrini kilogramët, pa asnjë tundim !   Sun May 01, 2011 9:55 am

Monotonia dhe ushqimi i yndyrshëm janë burim kryesor i frustrimeve dhe nevrikëve, ndërsa zvogëlimi i kilogramëve me ndihmën e dietave është temë e dhimbshme. Por, çka nëse mund t’i shkrini kilogramët pa asnjë tundim? Si? Zbuloni menjëherë!

Hani fëstëk
Tingëllon e pabesueshme,por studiuesit amerikan e vërtetojnë këtë. Në studimet e tyre është treguar se ata njerëz të cilët hanë fëstëk një deri dy herë në javë kanë shanse më të vogla të trashen.

Copëtoni ushqimin
Çdo ngrënie copëtoni në copa të imëta. Kjo është këshilla që e ofrojnë studiuesit japonez, dhe bëhet fjalë për percepcionin vizual të ushqimit. Në eksperimentet e tyre ata iu kanë dhënë studiuesve dy porcione identike, por në njërën ushqimi është shërbyer i paprerë, ndërsa në tjetrën copëtuar imtë. Të gjithë janë pajtuar se në porcionin e dytë ka më shumë ushqim. Zbatoni edhe ju këtë taktikë nëse dëshironi të keni fotografi të saktë për sasinë e ushqimit që e keni ngrënë. Në këtë mënyrë mbroheni nga teprica e ushqimit. Ju bëftë mirë!

Vaj ulliri
Pasuroni ushqimin me vaj. Është e pasur me bimë, dhe kështu shpejt do të ndjeheni siti.

Larja e dhëmbëve në mbrëmje
Gjithmonë lani dhëmbët para se të flini. Përveç që ajo do t’ua mbajë higjienën dhe shëndetin e dhëmbëve, mbroheni edhe nga ngrëniet e natës. Para se t’i lani dhëmbët më pak shanse ka se do të shkoni në kuzhinë, ndërsa aroma dhe shija e pepermintit e zvogëlon apetitin.

_______________________
E kaluara mund të harrohet,por jo të fshihet.Prandaj kujdes cka bëni me të tashmen....!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.com
indira kruja
Anëtarë i MG
Anëtarë i MG
avatar

<b>Postime</b> Postime : 53

MesazhTitulli: Re: Shkrini kilogramët, pa asnjë tundim !   Wed May 11, 2011 12:50 pm

dr.delfina a mund te ma shpjegosh se ceshte festeku.me fal po nuk po e kuptoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://monellavagabonda64@yahoo.com
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Re: Shkrini kilogramët, pa asnjë tundim !   Wed May 11, 2011 2:01 pmketo jan festek

po ju si i thoni ??

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
indira kruja
Anëtarë i MG
Anëtarë i MG
avatar

<b>Postime</b> Postime : 53

MesazhTitulli: Re: Shkrini kilogramët, pa asnjë tundim !   Wed May 11, 2011 6:22 pm

me duket se jane tip kikirikesh apo gabohem.kane nje veshje te forte dhe jane te kriposura nqs jane ato per te cilat po flas
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://monellavagabonda64@yahoo.com
dr.Delfina
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 1077

MesazhTitulli: Re: Shkrini kilogramët, pa asnjë tundim !   Wed May 11, 2011 9:05 pm

PO ashtu disi si kikiriket jane Indira ,shumm jan te miree :)

Fjollushe faleminderit shum qe ju ke pergjigj ..T'daa Motrushee ♥️♥️.. :kiss:

_______________________
E kaluara mund të harrohet,por jo të fshihet.Prandaj kujdes cka bëni me të tashmen....!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.com
indira kruja
Anëtarë i MG
Anëtarë i MG
avatar

<b>Postime</b> Postime : 53

MesazhTitulli: Re: Shkrini kilogramët, pa asnjë tundim !   Thu May 12, 2011 12:10 pm

ishte kenaqesi e imja se me pelqejn keto tema
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://monellavagabonda64@yahoo.com
dr.Delfina
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 1077

MesazhTitulli: Re: Shkrini kilogramët, pa asnjë tundim !   Thu May 12, 2011 5:55 pm

Më vie mire Indira.

_______________________
E kaluara mund të harrohet,por jo të fshihet.Prandaj kujdes cka bëni me të tashmen....!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shkrini kilogramët, pa asnjë tundim !   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shkrini kilogramët, pa asnjë tundim !
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Asnjëherë mos i injoroni këto ëndrra

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Keshillave :: Ushqimi dhe Dieta-
Kërce tek: