Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Tymi i duhanit dobëson sistemin e dëgjimit !!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.Delfina
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 1077

MesazhTitulli: Tymi i duhanit dobëson sistemin e dëgjimit !!   Thu Apr 14, 2011 3:28 pm

Specialistë në fushën e mjekësisë kanë arritur në përfundimit se tymi i duhanit dobëson dëgjimin.


Sipas studimeve në këtë fushë edhe ata persona të cilët nuk konsumojnë duhanin por ndodhen në kontakt me persona që pinë duhan, dëmtohen dhe dobësohen shumë nga ana dëgjimore.


Ky studim është kryer në mbi 3000 persona në SHBA dhe mjekët kanë arritur në rezultat dhe enët e vogla të gjakut në sistemin e dëgjimit shkatërrohen si rezultat i tymit të duhanit dhe në këtë në këtë sistem nuk arrin oksigjeni i nevojshëm dhe kjo dobëson sistemin e dëgjimit.

_______________________
E kaluara mund të harrohet,por jo të fshihet.Prandaj kujdes cka bëni me të tashmen....!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.com
 
Tymi i duhanit dobëson sistemin e dëgjimit !!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Chemtrails - Gjurme kimike
» Drogat Psikoaktive
» Planeti i 12
» Brenda 50 viteve do zbulojmë jetën në sistemin tonë diellor
» Thënie nga Deepak Chopra

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: