Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Për çfarë ju shërben gruaja?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
avatar

<b>Postime</b> Postime : 2150

MesazhTitulli: Për çfarë ju shërben gruaja?    Fri Apr 01, 2011 6:41 pmNëse gruaja juaj ju kupton vetëm pak, atëherë ajo do të jetë e gatshme t’u bëjë masazh pas një dite të lodhshme! Nëse kjo nuk ndodh, atëherë kërkoni ndihmë nga masazherët profesionistë.
Masazhi mund t’ua përmirësojë disponimin, ta përmirësojë qarkullimin e gjakut dhe ta forcojë sistemin imun. Por, që efekti të jetë i plotë duhet që ta merrni pikërisht masazhin e duhur...

Nëse jeni të tendosur...
Masazhi: i shtresave të thella të indeve
Përshkrimi i teknikës: Ky lloj masazhi nënkupton ngritjen dhe ngjeshjen e indit muskulor, me qëllim që të largohet dhimbja e thellë dhe e vazhdueshme, e shkaktuar nga stresi. Ky lloj masazhi nganjëherë mund të jetë jo komod, mirëpo ndjenja e relaksimit zgjat me ditë të tëra.

Nëse jeni në depresion...
Masazhi: i kokës dhe shpinës
Përshkrimi i teknikës: Procedurë qetësuese gjatë së cilës trupi preket lehtësisht me qëllim që të lirohet energjia e bllokuar si pasojë e vuajtjes dhe frustrimit. Supozohet se rritja e nivelit të serototninës rrit disponimin mendor dhe fizik.

Nëse jeni të rraskapitur...
Masazhi: kombinimi i masazhit të shtresave të thella dhe masazhit relaksues
Përshkrimi i teknikës: Veç tjerash përdoren edhe goditje të forta me qëllim të nxitjes së qarkullimit të gjakut, por edhe masazhi i butë i cili ndihmon në relaksim dhe në mbledhjen e energjisë. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Për çfarë ju shërben gruaja?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gruaja që arrin të flasë me engjëjt
» Çfarë do të bëje ne rast Katastrofe?
» Gjergj Kastrioti - Skënder Beu
» Çfarë i bëjnë pesticidet trupit tuaj?
» Çfarë mendoni që janë Ufo-t?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: