Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

  Çokollata më e mirë për trupin se lëngjet e frutave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Çokollata më e mirë për trupin se lëngjet e frutave    Fri Mar 25, 2011 5:48 pmShkencëtarët deklaruan se çokollata e preferuar shumë, përmban përbërës më të shëndetshëm bimorë se shumë lëngje frutash.
Bazuar në një lajm të The Telegraph, studimi i zhvilluar në Qendrën e Ushqyerjes dhe Shëndetit ka treguar se çokollata përmban përbërës më të shëndetshëm bimorë se shumë lëngje frutash.

Specialistët zbuluan se çokollata Bitter përmban shumë më tepër antioksidues dhe polifenole, të cilat ndikojnë në mbrojtjen e trupit nga shumë sëmundje si kanceri apo sëmundjet e zemrës.

Studiuesit përzien çokollatën Bitter, kakaon, çokollatën e nxehtë me lëngjet e frutave Acai berry, shegë dhe thanë. Sipas rezultateve të përftuara bëhet e ditur se çokollata bashkë me kakaon zotërojnë më shumë aktivitet antioksidues dhe flavonol.

Në studimin e publikuar në revistën Chemistry Central Journal shkruhet se çokollata humb vetitë e saj të shëndetshme kur shkrihet. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Çokollata më e mirë për trupin se lëngjet e frutave
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Bioenergjia
» Pervojat pas vdekjes...
» Tmerri i së mirës!
» Kontrolli i mendjes
» A është kërkimi për jashtëtokësorët ide aq e mirë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: