Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

  Mjekët realizojnë transplantin e dytë të fytyrës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Mjekët realizojnë transplantin e dytë të fytyrës    Wed Mar 23, 2011 8:07 am

Mjekët realizojnë transplantin e dytë të fytyrësNjë 25 vjeçar amerikan bëhet personi i dytë i cili i nënshtrohet një transplanti të plotë të fytyrës.
Operacioni i kryer nga një staf prej 30 kirurgësh në spitalin e Masacusets, përfundoi me sukses pas plot 15 orësh.
Ky ishte transplantimi i dytë total i fytyrës, ndërsa rasti i parë u regjistrua vitin e shkuar në Barcelonë.
Në vitin 2005 në Francë u regjistrua transplanti i parë i këtij tipi, por me ndërhyrjen e mjekëve vetëm në disa pjesë të fytyrës, duke arritur para 2010 deri në masën 80 përqind të fytyrës. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Mjekët realizojnë transplantin e dytë të fytyrës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Forma e fytyrës tregon shenjën e horoskopit
» Shëndeti dhe mjekësia sipas shenjave
» Leximi i Rrudhave ne fytyrë
» Hipnoza Mjekësore
» Toka se shpejti me Diellin e dyte

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: