Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup


Dëshmorët e UÇK-Së pjesa 1551
Share | 
 

 Dëshmorët e UÇK-Së pjesa 1

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e


<b>Postime</b> Postime: 2150

MesazhTitulli: Dëshmorët e UÇK-Së pjesa 1   Wed May 26, 2010 11:47 am

RedaksiaDuke iu qasur punës për ndriçimin e jetës e të veprës, të idealit e të sakrificës sublime të dëshmorëve të rënë si pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në monografinë "Feniksët e lirisë", Redaksia Dëshmorët e UÇK-së nuk pretendon ta rishkruajë historinë, të cilën këta dëshmorë e kanë shkruar me gjakun e rrjedhur nga damarët e zemrave të tyre. Ajo, me monografinë "Feniksët e lirisë", do ta servojë vetëm lëndën e parë për shkrimin e historisë për këta dëshmorë dhe materialin bazë, mbi të cilin do të mund ta marrin fillin vepra të mëdha historike, letrare e artistike. Po t'ia arrinte këtij qëllimi, Redaksia do të ndihej e lehtësuar nga barra e rëndë që me vetëdashje ia ka ngarkuar vetes dhe njëkohësisht do të ndihej e gëzuar për shlyerjen e një pjese të obligimit të përjetshëm që kemi ndaj atyre që dhanë jetën dhe derdhën gjakun për lirinë dhe bashkimin e kombit.

Redaksia është e vetëdijshme se në këtë vëllim, në të cilin janë publikuar emrat e dëshmorëve, mund të jenë përvjedhur gabime, andaj ajo do t’u jetë mirënjohëse të gjithëve që me vërejtjet dhe sugjerimet e tyre do të ndihmonin për korrigjimin e këtyre gabimeve me rastin e botimit në vijim të vëllimeve të monografisë:Emri dhe mbiemri Viti dhe vendi i lindjes Viti dhe vendi i rënies

Adem Shaban Jashari 1955 Prekaz 1998 Prekaz
Abaz Isuf Thaçi 1964 Ozdrim 1999 Koshare
Abdullah R.Tahiri 1956 Malishevë 1999 Dubravë
Abdullah Sh. Baftiu 1965 Dubravë (Kaç.) 1999 Biçec
Abdumexhid Shahini 1987 Sllupçan 2001 Sllupçan
Abdurrahman Xh. Gerdelaj 1974 Rrenc 1999 Gorozhup
Abdyl Islam Duçi 1937 Ponoshec 1998 Smolicë
Abdyl R. Nimani 1954 Reçicë 1999 Demahmet
Abdyselam A. Ahmeti 1979 Greme 1999 Mollopolc
Abedin A.Vojvoda 1958 Llaushë 1998 Qyqavicë
Abedin Bujupi 1978 Arllat 1998 Negroc
Abedin Dervishaj 1967 Zabllaç 1999 Vrellë
Abedin Hysen Murtezi 1975 Mollopolc 1999 Koshare
Abedin Isë Salihaj 1970 Shushicë 1998 Shushicë
Abedin S. Rexha 1969 Vojnik 1998 Kllodernicë
Abedin Sh. Ferizi 1943 Pasomë 1998 Pasomë
Abedin Tahir Merlaku 1978 Gremnik 1999 Dubël
Abedin Ukë Sumaj 1975 Strellc 1998 Strellc
Abit Isuf Rrahmani 1978 Lubovec 1999 Mitrovicë
Abit P. Sinani 1980 Murgullë 1999 Ahishtë
Abit R. Dullovi 1966 Biçec 1999 Kaçanik
Abush Liman Loku 1978 Kotlinë 1999 Koshare
Adem Ajet Lushtaku 1960 Prekaz i Po. 1998 Qyqavicë
Adem Feriz Gashi 1961 Bajqinë 1999 Kolovicë
Adem Hysni Trepça 1965 Vidishiq 1999 Bajgorë
Adem Isuf Morina 1958 Drenoc 1998 Drenoc
Adem Misin Delia 1956 Zhebel 1999 Zhebel
Adem R. Kamberi 1948 Jashanicë 1999 Pejë
Adem Ramadan Ademi 1968 Galicë 1998 Padesh
Adem S. Berisha 1963 Buqe 1999 Prizren
Adem S. Rakoci 1959 Kaçanik 1999 Rakoc
Adem Sadik Bajrami 1956 Ponoshec 1998 Smolicë
Adem Shaban Mulaj 1940 Tërstenik 1999 Tërstenik
Adem Zeqë Ukëhaxhaj 1964 Carrabreg 1998 Carrabreg
Adile Bahtjar Jashari 1959 Prekaz 1998 Prekaz
Adnan Adem Berisha 1971 Pozhar 1998 Pozhar
Adnan Ilmi Maliqi 1979 Orllan 1999 Miradi
Adnan N. Krasniqi 1981 Prizren 1999 Nerodime
Adnan R. Loku 1978 Kotlinë 1999 Kotlinë
Adnan Sadik Shyti 1979 Oshlan 1999 Pirç
Adnan SH. Bunjaku 1979 Studime 1999 Studime
Adonis Haxhi Beci 1979 Gjakovë 1999 Devë
Adrian Rexhep Krasniqi 1972 Vranoc 1997 Kliçinë
Afërdita S. Ukshini 1976 Rahovec 1999 Bellacerkë
Afete Hamëz Jashari 1981 Prekaz 1998 Prekaz
Afrim B. Krasniqi 1958 Leskovec 1999 Në burg (Dubravë)
Afrim Bahtir Isufi 1972 Shtuticë 1998 Baks
Afrim Bislim Selmanaj 1978 Savrovë 1999 Koshare
Afrim Buçaj 1963 Lladrofc 1998 Luzhnicë
Afrim Fazli Hajdaraj 1975 Abri e Epërme 1998 Abri
Afrim Haki Morina 1973 Istog 1999 Istog
Afrim Halil Behrami 1967 Izbicë 1999 Izbicë
Afrim Halim Thaçi 1972 Poterk 1999 Poterk
Afrim I. Musliu 1970 Belinc 1998 Pashtrik
Afrim Isa Gagica 1969 Gjilan 1999 Gjilan
Afrim Isë Berisha 1976 Tërstenik 1999 Trubuhoc
Afrim Krasniqi 1975 Lladroviq 1998 Rahovec
Afrim M. Krasniqi 1968 Tërpezë 1999 Koshare
Afrim Miftar Kiqina 1970 Baicë 1998 Abri
Afrim Qazim Meshi 1967 Lubozhdë 1999 Lubozhdë
Afrim Rrahim Krasniqi 1966 Sibofc 1999 Sibofc
Afrim Sadri Gashi 1978 Kryshec 1998 Llaushë
Afrim Selim Gjuraj 1970 Radafc 1999 Bukel
Afrim Sinan Hajrizi 1965 Mitrovicë 1999 Vaganicë
Afrim Syla 1975 Reçak 1999 Reçak
Afrim V. Kalanica 1980 Jezerc 2001 Sllupçan
Afrim Vitia 1981 Marec 1999 Bullaj
Afrim Xh. Bajraktari 1971 Polluzhë 1998 Polluzhë
Afrim Xhafer Gashi 1969 Ajvali 1999 Koshare
Agim A. Matoshi 1976 Greme 1999 Doganaj (Kaç.)
Agim A. Nalli 1972 Krushë 1999 Krushë
Agim A. Shala 1970 Jeshkovë 1998 Jeshkovë
Agim Abaz Mazrekaj 1970 Sllup 1998 Koshare
Agim Ajet Duraku 1954 Burojë 1999 Dubravë
Agim Ali Selmanaj 1978 Gllogjan 1999 Ratishë
Agim Bardh Zeneli 1962 Jabllanicë 1999 Rogovë
Agim Brahim Gashi 1961 Sferkë 1999 Dush
Agim Brahim Zekaj 1970 Raushiq 1998 Myleshec
Agim E. Bajrami 1971 Randobravë 1999 Randobravë
Agim H. Ramadani 1963 Zhegër 1999 Koshare
Agim Halil Mëziu 1974 Morinë 1998 Në kufi
Agim Hasan Sadiku 1976 Vidishiq 1999 Studime
Agim I. Kelmendi 1973 Bellacerkë 1998 Bellacerkë
Agim Jusufi 1968 Dumnicë 1999 Uglar
Agim Murat Islami 1971 Taraxhë 1999 Taraxhë
Agim Q. Bajrami 1964 Stagovë 1998 Gabrricë
Agim Rrahim Ramadani 1960 Prekaz i Epërm 1998 Oshlan
Agim Sadri Dervishi 1960 Qikatovë e Vj. 1999 Verbofc
Agaim Nebiu 1977 Haraçinë 2001 Haraçinë
Agron Berisha 1976 Therandë 1999 Bukosh
Agron H. Krasniqi 1975 Hoçë 1999 Nagafc
Agron Halil Gashi 1978 Sferkë 1999 Dush
Agron I. Bytyçi 1978 Prizren 1999 Romajë
Agron Ismet Rama 1969 Shkabaj 1999 Shkabaj
Agron M. Ramadani 1972 Godanc 1999 Godanc
Agron Niman Mehmetaj 1978 Gllogjan 1998 Gllogjan
Agron Osman Ramaj 1973 Smolicë 1999 Rogovë
Agron Rrahmani 1971 Ballofc 1998 Prishtinë
Agron Sadik Krasniqi 1967 Llapushnik 1998 Në kufi
Agron Sadri Gjocaj 1977 Baballoq 1998 Baballoq
Agron Shaban Gashi 1974 Sibofc 1999 Sibofc
Agron Sherif Berisha 1976 Vasilevë 1999 Vasilevë
Agron Mehmeti 1973 Shtrubullovë 1998 Në kufi
Agush Asllan Gjoci 1976 Rashiq 1999 Rogovë
Agush Zenel Isufi 1971 Gjyrishec 1999 Kamenicë
Ahmet Alush Pantina 1979 Gllarevë 1998 Llazicë
Ahmet Bajram Krasniqi 1966 Dardani 1998 Graboc
Ahmet Deli Shala 1969 Loxhë 1998 Loxhë
Ahmet Ferid Xhikolli 1980 Pejë 1999 Gjakovë
Ahmet H. Shabani 1982 Demahmet 1999 Ahishtë
Ahmet Hoxha 1945 Pleshinë 1999 Në burg (Dubravë)
Ahmet Ibish Haxha 1981 Bajgorë 1999 Maja e Zezë (Shalë)
Ahmet Idriz Pulatani 1976 Morinë 1998 Morinë
Ahmet Ismet Baçaj 1965 Drenoc 1998 Drenoc
Ahmet Kaçiku 1964 Biti e Epërme 1999 Reçak
Ajdin S. Rrahmanaj 1982 Kobaj 1999 Kobaj
Ajet Cenë Rexhaj 1967 Jabllanicë (Pejë) 1999 Në kufi
Ajet Halil Beqiri 1960 Padalishtë 1999 Izbicë
Ajet Halil Rukiqi 1940 Verbofc 1999 Verbofc
Ajet Rexhep Rrahmani 1973 Tërstenik 1999 Trubuhoc
Alajdin F. Elshani 1980 Brestofc 1999 Brestofc
Alajdin M. Berisha 1964 Lez 1998 Lez
Alajdin N. Xhezahiri 1974 Prizren 1999 Jeshkovë
Alban Daut Halilaj 1978 Tërdec 1999 Kishnarekë
Alban Muhamet Ahmeti 1977 Radishevë 1998 Radishevë
Alban R. Popaj 1975 Bellacerkë 1999 Bellacerkë
Alban Shaqir Ajeti 1978 Gjilan 1999 Zhegoc
Albert Ismet Rama 1983 Shkabaj 1999 Shkabaj
Albesian Sali Mataj 1982 Gjakovë 1999 Osek Pashë
Albrim Z. Fanaj 1978 Vërmicë 1998 Vërmicë
Ali Daut Ivaja 1967 Cernillë 1999 Koshare
Ali Dibran Ahmeti 1942 Prellofc 1999 Baks
Ali H. Krasniqi 1977 Çabiç 1998 Në kufi
Ali H. Krasniqi 1977 Çabiç 1998 Kufi
Ali Halil Krasniqi 1977 Qabiq 1998 Në kufi
Ali Hazir Kalimashi 1961 Kodrali (Deçan) 1998 Kodrali
Ali I. Thaçi 1951 Çifllak 1999 Koshare
Ali Mahmuti 1981 Hasanbeg 2001 Mateç
Ali Miftar Hasi 1951 Cërmjan 1999 Padesh
Ali Murat Paçarizi 1963 Dragobil 1998 Dragobil
Ali R. Beqa 1973 Kaçanik 1999 Reçak
Ali Rifat Zeneli 1965 Mazhiq 1999 Reshan
Ali Sadik Fejzullahu 1972 Bajgorë 1999 Molliq
Ali Vitia 1960 Marec 1999 Bullaj
Ali Zogaj 1972 Lladroviq 1998 Llapushnik
Altin Sadri Haskaj 1978 Irzniq 1998 Poberc
Alush F. Mustafa 1966 Reçak 1999 Reçak
Antigona Agush Fazliu 1979 Gradicë 1999 Verbofc
Arben Avdyl Ukshini 1976 Morinë 1998 Morinë
Arben Aziz Haliti 1976 Ozdrim 1998 Ozdrim
Arben Bajram Ahmetaj 1970 Gllogjan 1998 Irzniq
Arben Hetem Nura 1978 Açarevë 1999 Açarevë
Arben Istref Krasniqi 1978 Grabanicë 1998 Grabanicë
Arben M. Mehmeti 1976 Jabllanicë 1999 Rakoc
Arben R. Hyseni 1980 Godanc 1998 Pashtrik
Arben S. Bytyçi 1974 Denjë 1998 Denjë
Arben Sh. Salihaj 1978 Shushicë (Istog) 1998 Shushicë
Arben Shaqë Qerimaj 1976 Gllogjan 1998 Rastavicë
Arben Skënder Isufi 1976 Cernicë 1999 Koshare
Arben Tahir Hajdaraj 1976 Shaptej 1998 Gjakovë
Arben Xhemajl Januzaj 1976 Lubozhdë 1999 Burim
Arian Q. Ibrahimi 1978 Shkodër 1998 Rahovec
Arif Demush Gjoci 1965 Gjocaj 1998 Zhare
Arif Gashi 1965 Studençan 1999 Samadraxhë
Arif Halil Hysenaj 1965 Istog 1999 Sejnovë
Arif Ibrahimi 1969 Llopatë 2001 Strimë
Arif Ramë Berisha 1968 Qeskovë 1998 Qeskovë
Arif Shpend Dautaj 1959 Gegaj 1998 Babaj Bokës
Arif Spahiu 1980 Samadraxhë 1999 Samadraxhë
Armend Sefedin Qymyri 1976 Gjakovë 1999 Shishman
Armend Tafil Kukleci 1975 Pejë 1998 Drenoc
Arrnaud Pierre Paillard 1971 Paris 1999 Vrojtore
Arsim A. Zogiani 1976 Halilaç 1999 Dubravë
Arsim Arif Rama 1973 Rashkoc 1999 Kodradiq
Arsim Arif Tahiri 1979 Pasomë 1999 Pasomë
Arsim Bali Gashi 1970 Kryshec 1999 Kryshec
Arsim Hamdi Përgjegjaj 1976 Lumbardh 1999 Lumbardh
Arsim Nazmi Muzaçi 1978 Vushtrri 1999 Melenicë
Arsim R. Poniku 1979 Prizren 1998 Tuzus
Arsim R. Zeqiri 1979 Hallaç 1998 Jezerc
Arsim Rexhep Rexhepi 1975 Sazli 1999 Koshare
Arsim Shefki Isufi 1976 Rahovicë 1999 Rahovicë
Arsim Sylejman Bega 1978 Jezerc 1998 Planejë
Arsim Tahir Tahiri 1976 Klinë (Skënderaj)1999 Klinë (Skënderaj)
Artan Nezir Qorraj 1980 Carrabreg 1998 Carrabreg
Artim Sejdi Jashari 1974 Prekaz 1998 Mitrovicë
Arton Adem Lekaj 1983 Lumbardh 1999 Lumbardh
Arton Ahmet Mehmetaj 1979 Gllogjan 1999 Ratishë
Arton Isë Hasanaj 1976 Rakoc 1998 Gllogjan
Arton Shaip Haxhiu 1976 Poklek 1998 Poklek
Arton Sheh Zogaj 1979 Kaliçan 1999 Koshare
Asllan Can Dinaj 1980 Skivjan 1999 Rugovë
Asllan D. Kleçka 1947 Rahovec 1998 Celinë
Asllan Dinë Rexhepaj 1979 Hereç 1998 Hereç
Asllan Emrulla Berisha 1930 Lez 1998 Lez
Asllan Ramadan Cimili 1972 Melenicë 1999 Melenicë
Asllan Sadik Botusha 1980 Baballoq 1999 Piskotë
Asllan Salih Nikqi 1976 Shtupeq 1999 Shtupeq
Asllan Sefer Berisha 1965 Rogovë 1999 Rogovë
Asllan Zymer Fazliu 1963 Gradicë 1999 Gradicë
Asret Sylë Poniku 1964 Prizren 1998 Prizren
Astrit Gafurr Bytyçi 1975 Ferizaj 1998 Pashtrik
Astrit Istref Berisha 1981 Ruhot 2001 “Bondstill”
Astrit Xhafer Hadërgjonaj 1977 Sllup 1998 Koshare
Astrit Xhavit Belegu 1970 Pejë 1999 Pejë
Avdi Fazli Shala 1949 Jeshkovë 1998 Jeshkovë
Avdi I. Gjaqku 1971 Hogosht 1999 Pashtrik
Avdi Mustafa 1955 Haraçinë 2001 Sllupçan
Avdi Smajl Bërdynaj 1955 Radafc 1999 Radafc
Avdi Smajl Kelmendi 1968 Lutogllavë 1999 Tërstenik
Avdullah Ali Morina 1947 Astrazub 1998 Astrazub
Avdullah Gj. Avdullahu 1975 Popoc 1998 Smolicë
Avdullah K. Kodra 1975 Prekaz 1999 Prekaz
Avdullah Z. Bugari 1962 Rahovec 1998 Rahoveca
Avdurrahim D. Shehu 1960 Kaçanik 1999 Në burg (Dubravë)
Avdyl Ali Jasiqi 1966 Jasiq 1998 Zhare
Avdyl Beqiraj 1966 Greikoc 1999 Greikoc
Avdyl Brahim Hasani 1926 Gjakovë 1998 Smolicë
Avdylgafurr. D. Luma 1969 Kaçanik 1999 Në burg (Dubravë)
Avni A. Hajredini 1963 Koshtovë 2000 Mitrovicë
Avni Adem Përgjegjaj 1966 Lumbardh 1998 Isniq
Avni Ali Xhabota 1969 Shtupel 1998 Açarevë
Avni B. Thaçi 1976 Reti 1999 Samadragjë
Avni Bali Sinanaj 1978 Baballoq 1998 Deçan
Avni Buçaj 1980 Lladroc 1999 Lladroc
Avni Dudi 1975 Llaushë 1999 Prishtinë
Avni H. Shehu 1976 Doganaj 1999 Doganaj
Avni Hajdin Klinaku 1973 Bivolak 1999 Strofc
Avni Hodaj 1976 Samadraxhë 1999 Samadraxhë
Avni Hysni Saraçi 1969 Bivolak 1998 Vushtrri
Avni Jetullah Dibrani 1977 Vaganicë 1998 Vërrnicë (Mitrov.)
Avni Nezir Ymeri 1975 Gllamnik 1998 Vendenis
Avni Osman Avdimetaj 1968 Strellc 1998 Në kufi
Avni Rasim Shabani 1972 Dedi 1998 Mazhiq
Aze Zekë Brahimaj 1961 Jabllanicë 1998 Jabllanicë
Azem B. Hajrizi 1970 Kotorr 1998 Radishevë
Azem Babiqi 1968 Marec 1999 Prapashticë
Azem Behluli 1968 Mushtisht 1999 Maçitevë
Azem Kastrati 1945 Nekoc 1999 Zborc
Azem M. Hajdaraj 1974 Abri 1999 Ticë
Azem Q. Zymberi 1968 Prelloc 1999 Morinë
Azem Ukë Musliaj 1972 Shaptej 1999 Gramaçel
Aziz Bajram Gashi 1975 Balincë 1999 Koshare
Aziz R. Tolaj 1965 Potoçan 1999 Koshare
Abdullah Zenë Jashari 1982 Prekaz 1998 Prekaz
Adem Idriz Jasiqi 1952 Jasiq 1998 Hereç
Afrim Nezir Gjokaj 1977 Terstenik 1999 Çiktovë
Afrim Maliqi 1968 Dobratin 1998 Prishtinp
Afrim Qamil Shehu 1977 Dobrashec 2000 Blinajë
Afrim Rrahim Kdrasniqi 1970 Sibovc 1999 Sibovc
Ajvaz Kajtaz Jashari 1980 Prekaz 1998 Prekaz
Ali Ramadan Jashari 1940 Prekaz 1998 Prekaz
Alirizan Selimi 1973 Tetovë 1999 Gorozhu
Ardian XH. Kelmendi 1980 Kusuriq 1999 Gllavicë
Arif B. Mahmutdemaj 1952 Strellc 1998 Strellc
Arton Guraliu ? Poradec 2001 Shkup
Asret Sylë Poniku 1964 Prizren 1998 Prizren
Avdullah Adem Çerkezi 1969 Stanovc 1999 Stanovc
Avdyl Ali Osdautaj 1963 Isniq 1999 Myleshc
Avni Bislim Kutllovci 1977 Sfërçak 1998 Në Kufi
Bafti Nexhip Haxhiu 1965 Gjylekreshtë 1999 Gorozhup
Bahri Fazliu 1971 Llaushë 1998 Në kufi
Bahri Ferat Kuqi 1971 Dolak 1999 Sukë -Balincë
Bahri Gallopeni 1978 Therandë 1998 Reshtan
Bahti Buçaj 1956 Lladroc 1999 Lladroc
Bahti Shala 1969 Mushtisht 1999 Bukosh
Bahtir Jahiri 1975 Verbicë (Gjilan) 1999 Marec
Bahtjar Avdyl Morina 1975 Lubizhdë 1999 Rugovë
Bahtjar S. Gashi 1953 H. e Vogël 1999 Zaqisht
Bajram A. Murati 1937 Llapashticë 1998 Llapashticë
Bajram B. Sallahaj 1959 Koznik 1999 Rahovec
Bajram H. Sylejmani 1965 Sadovinë 1998 Jezerc
Bajram H. Veliu 1967 Rahovec 1998 Bllot
Bajram Hakif Latifi 1962 Dumnicë 1999 Prishtinë
Bajram Jashar Berisha 1958 Shtuticë 1998 Shtuticë
Bajram Mehmet Aliu 1968 Likoc 1999 Verbofc
Bajram Metë Kastrati 1955 Polluzhë 1999 Skënderaj
Bajram Rr. Lataj 1974 Carrabreg 2000 Deçan
Bajram Rrustem Gashi 1974 Vërmicë 1999 Negroc
Bajram Rrustem Gogaj 1943 Deçan 1998 Deçan
Bajram T. Rexhepaj 1968 Zaberxhë 1999 Açarevë
Bajram Thaçi 1963 Lubeçevë 1999 Lubeçevë
Bajram Ukë Musliaj 1969 Shaptej 1999 Shavare (Shalë)
Bajram Xh. Musa 1981 Bajgorë 1999 Maja e Zezë (Shalë)
Bajram Xhemë Zekaj 1963 Abri 1999 Abri
Bajrush R. Mehmeti 1972 Jabllanicë 1999 Rakoc
Baki Sali Pacolli 1955 Marec 1999 Marec
Bardhyl Osmani 1972 Gjilan 2001 Rahovicë
Bashkim Avdi Leku 1972 Baicë 1998 Junik
Bashkim Azemi 1967 Zllakuqan 1998 Gorozhup
Bashkim I. Suka 1976 Bllacë 1998 Jeshkovë
Bashkim Idriz Kerolli 1971 Polac 1998 Në kufi
Bashkim J. Krasniqi 1962 Hoçë 1999 Nagafc
Bashkim Kabashi 1979 Leshan 1998 Hoxhaj-Shqipëri
Bashkim Krasniqi 1977 Zllakuçan 1998 Në kufi
Bashkim Mustafë Idrizi 1967 Gjakovë 1999 Koshare
Bashkim Qazim Meshi 1966 Lubozhdë 1999 Lubozhdë
Bashkim R. Vishi 1977 Kaçanik 1998 Jezerc
Bashkim Ramadan Jasiqi 1977 Jasiq 1999 Koshare
Bashkim S. Emini 1976 Vojnovc 1998 Planejë
Bashkim Tahir Muleta 1971 Korroticë 1998 Vasilevë
Bashkim Xh. Mehmetaj 1976 Rudicë 1998 Dobërdol
Bashkim Xh. Selishta 1971 Kranidell 1999 Miresh
Basri Hajzer Beqiri 1975 Okrashticë 1998 Në kufi
Bastri Beqir Hyseni 1970 Skromë 199 Studime
Bastri Canolli 1976 Marec 1999 Marec
Beamir Rr. Memaj 1973 Zhur 1998 Buçe
Bedri Ahmeti 1969 Llapashticë 1999 Llapashticë
Bedri Bajram Berisha 1977 Volljakë 1999 Nafafc
Bedri Bajrami 1974 Shtedim 1999 Majanc
Bedri H. Gashi 1967 Arllat 1999 Pashtrik
Bedri Hajdin Mustafa 1974 Siçevë 1999 Dobërdol
Bedri I. Bislimi 1976 Ballofc 1999 Ballofc
Bedri Isuf Deliu 1959 Rezallë 1999 Rezallë
Bedri Maloku 1956 Bradash 1999 Bradash
Bedri Musli Demaku 1976 Arbri 1999 Abri
Bedri Veli Shala 1969 Gjergjicë 1998 Junik
Bedrush A. Gashi 1964 Drenoc 1999 Drenoc
Behar Begolli 1978 Tërnavë 1999 Sharban
Behetjar Avdyl Morina 1975 Lubizhdë 1999 Rogovë
Behram Hazir Morina 1959 Gllobar 1998 Çirez
Behram S. Behrami 1954 Pollatë 1999 Pollatë
Behxhet Brajshori 1961 Sharban 1999 Sharban
Behxhet I. Karaxha 1969 Çitak 1998 Gllobar
Behxhet Shaban Hamza 1965 - 1999 Koshare
Bejtë A. Kajdomçaj 1959 Lugishtë 1999 Koshare
Bejtë N. Nebihu 1973 Damanek 1999 Plluzhinë
Bejtë Pajazit Rexhepi 1974 Korroticë 1999 Vasilevë
Bejtë Xhemajl Rexhepi 1972 Korroticë 1999 Vasilevë
Bekë Sefer Hadërgjonaj 1976 Sllup 1998 Koshare
Bekim A. Sylka 1972 Rahovec 1999 Rahovec
Bekim Ahmet Doroci 1974 Braboniq 1999 Zmiç (Mitrovicë)
Bekim Bekteshi 1981 Samadraxhë 1998 Zaqisht
Bekim Fazli Berisha 1967 Graboc 1998 Junik
Bekim H. Mani 1973 Përpllac 1999 Përpellac
Bekim H. Osmani 1979 Jezerc 1998 Jezerc
Bekim Halil Kelmendi 1973 Llabjan 1999 Staradran
Bekim Halit Krasniqi 1975 Negroc 1999 Negroc
Bekim I. Gashi 1976 Krushë e M. 1999 Krushë
Bekim Lushaku 1978 Podujevë 1998 Dobratin
Bekim Lutfi Thaçi 1968 Dushanovë 1999 Padesh
Bekim Fazli Berisha 1967 Graboc 1998 Junik
Bekim M. Berisha 1971 Lez 1998 Lez
Bekim Maliqi 1976 Batllavë 1998 Kaqandoll
Bekim Nezir Toverlani 1968 Klinac 1999 Koshare
Bekim Q. Bytyçi 1978 Denjë 1998 Pashtrik
Bekim Salih Alia 1974 Hereç 1998 Koshare
Bekim Sefer Mavraj 1977 Staradran 1999 Trubuhoc
Bekim Sh. Isma 1971 Rahovec 1999 Rahovec
Bekim Shaban Zenuni 1973 Beçiq 1999 Beçiq
Bekim Shaqir Kodra 1981 Prekaz 1999 Llapushnik
Bekim Shefqet Mazrekaj 1976 Sllup 1998 Koshare
Bektesh Nuhë Haliti 1975 Gllavotinë 1998 Apterushë
Beqë Binak Lokaj 1968 Sllup 1998 Koshare
Beqë Sefer Gashi 1959 Buçan 1999 Zhebel
Beqir Brahim Rexhepi 1968 Çirez 1998 Likoshan
Beqir Haxhë Qufaj 1977 Prejlep 1998 Prejlep
Beqir Kamer Hyseni 1959 Skromë 1999 Studime
Beqir Losh Mehmetaj 1969 Isniq 1998 Mylyshec
Beqir Nebih Mehaj 1936 Prekaz 1999 Çubrel
Beqir Sefë Gashi 1966 Mleçan 1998 Në kufi
Beran M. Gashi 1974 Prizren 1999 Gorozhup
Besim A. Kabashi 1972 Opterushë 1999 Dubravë
Besim Ali Rama 1963 Batushë 1999 Shishman
Besim Berisha 1976 Sharban 1999 Sharban
Besim Bilall Ukëhaxhaj 1962 Carrabreg 1998 Carrabreg
Besim Daut Halilaj 1967 Tërdec 1998 Llapushnik
Besim Hamëz Jashari 1982 Prekaz 1998 Prekaz
Besim Isë Vitia 1969 Marec 1999 Viti
Besim Ismail Nuka 1972 Mitrovicë 1999 Koshare
Besim M. Berisha 1970 Rogovë 1999 Rogovë
Besim M. Bishtazhini 1968 Gjakovë 1999 Gjakovë
Besim M. Krasniqi 1972 Negroc 1998 Baicë
Besim Parallangaj 1972 Lugishtë 1999 Lugishtë
Besim R. Shala 1963 Jeshkovë 1998 Jeshkovë
Besim Rexhep Muleta 1975 Korroticë 1998 Vasilevë
Besim Rizah Tiku 1977 Verbofc 1999 Shtuticë
Besim S. Qarri 1979 Greiçec 1998 Koshare
Besim Saqip Rexhepi 1974 Ferizaj 1999 Koshare
Besim Sh. Sopa 1979 Gjurkovc 1999 Zborc
Besim T. Fazliu 1970 Koshare 1999 Ferizaj
Beslim M. Aliaj 1970 Dujakë 1999 Gllogjan
Besnik L.Begunca 1972 Gabrricë 1998 Gabrricë
Besnik Musë Lajçi 1971 Pepaj 1999 Qafë e Hajles
Besnik Përzhaku 1977 Studençan 1999 Samadraxhë
Besnik S. Muçaj 1972 Korishë 1999 Vraniq
Besnik Salih Jasiqi 1981 Jasiq 1999 Prishtinë
Besnik Veli Maroca 1975 Druar 1999 Marec
Bexhet Ajet Shabani 1965 Baks 1999 Koshare
Bilall Ali Shala 1950 Ngucat (Malish.) 1998 Në burg (Ferizaj)
Bilall Idriz Mazrekaj 1972 Drenoc 1998 Prejlep
Bislim Kamer Imeri 1975 Gurbardh 1998 Gurbardh
Bislim Maliq Trepça 1958 Vidishiq 1998 Tamnik
Bislim Zekolli 1953 Bllacë 1998 Bllacë
Blerim Agim Saraçi 1980 Gllavatin 1999 Strofc
Blerim Ahmet Likaj 1974 Irzniq 1998 Carrabreg
Blerim Ali Ahmeti 1981 Kralan 1999 Kralan
Blerim Bajram Ukshini 1976 Morinë 1998 Morinë
Blerim Bekteshi - Ferizaj 1998 Në kufi
Blerim Halil Kelmendi 1977 Llabjan 1999 Dobrushë
Blerim Hamëz Jashari 1985 Prekaz 1998 Prekaz
Blerim Hamit Zuçaku 1968 Vushtrri 1999 Vushtrri
Blerim Miftar Durmishi 1978 Shipol 1999 Shipol
Blerim R. Raka 1965 Kaçanik 1999 Kaçanik
Blerim Ramë Januzaj 1968 Dujakë 1998 Koshare
Blerim Selman Lokaj 1975 Prejlep 1998 Drenoc
Blerina Hamëz Jashari 1981 Prekaz 1998 Prekaz
Brahim Avdullah Nura 1945 Prellofc 1999 Prellofc
Brahim Islam Gashi 1952 Drenoc 1999 Drenoc
Brahim Selman Mazreku 1969 Malishevë 1999 Lladrofc
Brahim Tafë Demaliaj 1949 Strellc 1998 Strellc
Bujar Beqir Shala 1979 Rashiq 1999 Shishman
Bujar Buzhala 1979 Budakovë 1998 Budakovë
Bujar Esat Sylaj 1974 Gjakovë 1999 Shishman
Bujar Haki Roka 1974 Gjakovë 1999 Gjakovë
Bujar RexhepVisoçi 1979 Llukafc (Istog) 1999 Vrellë
Bujar Rrahman Neziri 1978 Tërstenik 1999 Trubuhoc
Bujar Salih Jasiqi 1979 Jasiq 1999 Zhare
Bujar Sh. Thaçi 1978 Reti 1999 Samadraxhë
Burhan M. Dervishaj 1980 Irzniq 1998 Mylyshec
Burhan M. Zeneli 1975 Kaçanik 1999 Kaçanik
Burim A. Greiqeci 1980 Prishtinë 1999 Koshare
Burim Ilaz Vitia 1980 Marec 1999 Viti
Burim Rr. Veliqi 1981 Polluzhë 1999 Rezallë
Burim S. Rexha 1981 Kaçanik 1999 Kaçanik
Burim Sadik Mustafaj 1977 Gllogjan 1999 Dashinoc
Burim Zenun Hamza 1981 Smolicë 1998 Smolicë
Bylbyl Hazir Breqani 1974 Markaj 1999 Shkozë
Bahtije Jashari ? Prekaz 1998 Prekaz
Baki Shefqet Hoxha 1970 Domanek 1999 Verboc
Bejzat Zenel Krasniqi 1967 Negroc 1998 ?
Bekim Xhmajl Hysenaj 1974 Drenas 1999 Terstenik
Beqir Bajram Jashari 1958 Prekaz 1998 Prekaz
Besim Faiku ? Tërnoc 2001 Tërnoc
Bislim M. Aliaj 1970 Dujakë 1999 Gllogjan
Blerim Ahmet Dërvishaj 1974 Irzniq 1998 Gramaçel
Blerim Zenë Jashari 1993 Prekaz 1998 Prekaz
Brahim Ademi 1973 Koshare 2001 Tanushë
Bujar Hoxha 1977 Shalë 1999 Mekoc
Canë Mehmet Çelaj 1967 Strellc 1998 Strellc
Cen E. Loku 1964 Kaçanik 1999 Kotlinë
Cen Tafil Dugolli 1966 Nekoc 1998 Në burg (Ferizaj)
Curr Asllan Aliçki 1973 Kosuriq 1999 Kotradiq
Çaush Sinan Dakaj 1977 Cerovikë 1999 Cerovikë
Dalip H. Alshiqi 1945 Sharban 1999 Sharban
Dalip Isuf Behra 1962 Krushë 1999 Krushë
Danush M. Kurtaj 1961 Gabrricë 1999 Në burg ( Dubravë)
Dashmir A. Krasniqi 1982 Gjakovë 1999 Qabrat
Daut I. Pllana 1973 Bardh i Madh 1998 Bardh i Madh
Daut I. Zagragja 1971 Banjë(Istog) 1999 Rogovë
Daut Rakoci 1956 Kaçanik 1999 Rakoc
Daut Sh. Dervishi 1946 Kopiliq 1999 Kopiliq
Daut Z. Halilaj 1933 Tërdec 1999 Tërdec
Demë Avdyl Shala 1966 Dujakë 1999 Në burg ( Dubravë)
Demir B. Haziri 1954 Jashanicë 1999 Burojë
Demir Demiraj 1971 Samadraxhë 1999 Samadraxhë
Demir J.Vitia 1979 Marec 1999 Viti
Demush Kamer Mavraj 1949 Staradran 1999 Kashicë
Dervish Sylë Sylaj 1965 Ratishë 1999 Dubravë
Dinë Rexhep Aliaj 1935 Hereç 1998 Hereç
Dominik Tush Përgega 1982 Gjakovë 1998 Gllogjan
Driton Azemi 1979 Bradash 1999 Llapashticë
Driton G. Loku 1979 Kaçanik 1999 Hani i E.
Driton Kadri Islami 1975 Talinofc 1999 Slivovë
Driton Mujë Zeneli 1972 Piskotë 1998 Jabllanicë
Driton Musli Demaku 1982 Arbri 1999 Tërdec
Driton Mustafë Veliu 1971 Mitrovicë 1999 Mitrovicë
Driton Shaban Ibrahimi 1976 Prekaz 1998 Dubofc
Driton Shaban Paçarizi 1981 Dragobil 1999 Kleçkë
Driton V. Krivaça 1977 Kamenicë 1999 Kamenicë
Dukagjin Ruzhdi Vula 1978 Gjakovë 1999 Koshare
Driton Gani Veliu 1971 Polac 1999 Në Kufi
Edmond Hysni Hoxha 1975 Junik 1997 Pustovë
Ejup Dibran Ukshini 1957 Prekaz 1999 Vojtesh
Ejup Hasan Dushkaja 1961 Kaçanik 1999 Rakoc
Ejup Jakup Kryeziu 1972 Pagarushë 1999 Senik
Ekrem Ibër Berisha 1976 Shaptej 1999 Shavare
Ekrem Ramë Berisha 1974 Ruhot 1999 Nabërgjan
Ekrem Sh. Gudaçi 1960 Stagovë 1999 Stagovë
Ekrem Zekë Lulaj 1980 Berliq 1998 Mylyshec
Elez Mustafë Berisha 1976 Ruhot 1999 Jabllanicë
Elez Ramë Geci 1951 Llukë 1999 Pozhar
Elfir Behrami 1977 Metohi 1999 Kaqandoll
Elham Curri 1981 Hani i Elezit 2001 Malinë
Elhami Sh. Hasani 1973 Ferizaj 1999 Jezerc
Elmaz M. Peci 1964 Rahovë 1999 Rashan
Elmi B. Kamberi 1981 Reçak 2001 Sllupçan
Elmi M. Lestrani 1976 Baicë 1999 Baicë
Elmi Sadri Aliu 1964 Izbicë 1998 Jashanicë
Elton Gëzim Zherka 1979 Gjakovë 1998 Junik
Emërllah Mexhid Kuçi 1976 Kotlinë 1999 Kotlinë
Emin I. Troshupa 1969 Godanc 1999 Belinc
Emin Mic Berisha 1945 Tërstenik 1999 Trubuhoc
Emin Ruzhdi Kryeziu 1975 Rogoçicë 1999 Padesh
Emredin I. Çengaj 1964 Prizren 1998 Jeshkovë
Emri Pajazit Curri 1971 Han i Elezit 1999 Koshare
Emrush Buzhala 1968 Budakovë 1999 Vraniq
Emrush Çeta 1972 Trubohoc 1999 Rogovë
Emsale Zijadin Frangu 1981 Kaçanik 1999 Rakoc
Enver Olluri 1979 Kroimir 1998 Në kufi
Enver B. Topalli 1959 Greme (Ferizaj) 1999 Në burg (Dubravë)
Enver Bytyçi 1977 Peçan 1999 Semetisht
Enver E. Duraku 1979 Krushë 1999 Pagarushë
Enver Hasan Avdimetaj 1969 Strellc 1998 Strellc
Enver Hasan Halilaj 1962 Gllogjan 1998 Gllogjan
Enver Hyzri Rashiti 1977 Petrovë 1999 Reçak
Enver Istref Musa 1971 Vushtrri 1999 Melenicë
Enver Jahir Tahiri 1977 Strofc 1999 Qyqavicë
Enver Malë Dobraj 1968 Carrabreg 1999 Dashinoc
Enver Metë Kastrati 1958 Polluzhë 1998 Galicë
Enver N. Maloku 1960 Batllavë 1998 Batllavë
Enver Nebi Buçaj 1975 Dushanovë 1999 Dushanovë
Enver Sh. Berisha 1970 Siçevë 1999 Grashticë
Enver Sh. Miftari 1974 Verbicë (Gjilan) 1999 Verbicë
Enver Sinan Bajra 1973 Izbicë 1999 Izbicë
Enver T. Gashi 1960 Shtime 1999 Shtime
Enver Tahir Alaj 1975 Drenoc 1998 Loxhë.
Ernest S. Zariqi 1972 Prishtinë 1999 Koshare
Ersan M. Mazreku 1981 Prizren 1999 Reti
Esat Ali Shabani 1966 Sferkë 1999 Trubuhoc
Esat Berisha 1965 Godishnjak 1999 Dyz
Esat I. Berlajolli 1971 Pejë 1998 Drelaj
Esat Maliq Imeri 1977 Shipol 1999 Shipol
Esat Muhamet Meholli 1976 Melenicë 1999 Melenicë
Esat Rr. Kastrati 1978 Zatriq 1998 Zatriq
Esat Sami Axhami 1967 Kaçanik 1999 Llanisht
Eset H. Ibrahimi 1967 Dumnicë 2000 Klinë
Eset I. Maloku 1957 Bradash 1999 Bradash
Eset Xhafer Ibishi 1969 Bajgorë 2000 Lugmir
Eshfredin R. Kastrati 1979 Drenoc 1998 Drenoc
Estref Ramadan Emini 1973 Belinc 1999 Belinc
Edmond Hysni Dabiçaj 1976 Prejlep 1998 Gllogjan
Ejup Tafil Kosumi 1976 Stanofc 1999 Gorozhub
Elfije Sadik Jashari 1970 Prekaz 1998 Prekaz
Elheme Jashari 1953 Prekaz 1998 Prekaz
Emin P. Sinani 1949 Murgull 1999 Murgull
Emin Sadri Krasniqi 1947 Negroc 1999 Negroc
Enver Salik Kukaj 1955 Terstenik 1999 Poklek
Fadil A. Krasniqi 1966 Negroc 1998 Negroc
Fadil Bajram Jakupi 1974 Livoç 1999 Livoç
Fadil Bajram Nimani 1967 Gjakovë 2001 Vaksincë
Fadil Bajrush Rashiti 1975 Petrovë 1998 Pashtrik
Fadil Elshani 1956 Sopi 1999 Sopi
Fadil Halil Maloku 1978 Gjocaj 1999 Koshare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 

Dëshmorët e UÇK-Së pjesa 1

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup ::  :: -