Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Të rrish me njerëz të pasur, të dëmton

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
avatar

<b>Postime</b> Postime : 3702

MesazhTitulli: Të rrish me njerëz të pasur, të dëmton    Sat Feb 26, 2011 10:33 am


Perceptimi i vazhdueshëm i pasurisë dhe suksesit të huaj dobëson sistemin imunologjik, rekomandojnë shkencëtarët e Universitetit në Çikago.

Një studim shkencor amerikan i ka çuditur të gjithë. Sipas disa shkencëtarëve të cilët janë marrë më disa vëzhgime në terren, është e dëmshme për shëndetin të jetosh në kuart luksoz dhe të shoqërohesh me njeri të pasur dhe të suksesshëm, i cili nuk i fsheh sukseset dhe standardin e tij, rekomanduan shkencëtarët e Universitetit në Çikago.

Sipas këtij studimi perceptimi i vazhdueshëm i pasurisë dhe suksesit të huaj dobëson sistemin imunologjik. Fillimisht preket sistemi kardiovaskular, pohojnë shkencëtarët amerikan. Varësia ndaj pasurisë dhe suksesit të personave të hua po ashtu, mund të sjell deri te diabeti.

Shkencëtarët këshillojnë ose të ndryshohet rajoni i jetesës, ose stili i jetës, që nënkupton që të hiqet prej kokës pasuria dhe suksesi i të tjerëve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Të rrish me njerëz të pasur, të dëmton
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Misteret e së shkuarës së njerëzmit
» Ç’është vlera njerëzore?
» Misteret e së shkuarës së njerëzmit
» Tolstoi për dashurinë, të vërtetën e shpirtit njerëzor
» Astrologjia

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: