Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Ajri i ndotur, shkaktari kryesor i sulmeve në zemër

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
avatar

<b>Postime</b> Postime : 3702

MesazhTitulli: Ajri i ndotur, shkaktari kryesor i sulmeve në zemër    Sat Feb 26, 2011 10:30 am

Londër, 26 shkurt - Ajri i ndotur shkakton më shumë sulme në zemër se sa përdorimi i kokainës, kanë deklaruar gjatë ditës shkencëtarët britanikë, duke bërë publike rezultatet e një studimi.
Faktorë rreziku janë dhe përdorimi i marihuanës, zemërimi, seksi dhe infeksionet e rrugëve të frymëmarrjes.
Hulumtuesit pohuan se në nivelin individual rreziku që ndotja e ajrit të shkaktojë sulm në zemër është relativisht e vogël, por, kur këto rreziqe të vogla aplikohen te një numër i madh i njerëzve, kërcënimi bëhet më evident, transmetojnë agjencitë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ajri i ndotur, shkaktari kryesor i sulmeve në zemër
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ngrohja globale eshte nje genjeshter
» Elementet Astrologjike
» Kombinimi i shenjave dhe grupimet

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: