Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Humbni peshë duke shkruar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
avatar

<b>Postime</b> Postime : 3702

MesazhTitulli: Humbni peshë duke shkruar    Thu Feb 24, 2011 7:33 am


Sipas një studimi të Greenwich Hospital në SHBA, të shkruash në një ditar mund të jetë zgjidhja më praktike, e thjeshtë dhe efikase për të humbur në peshë.

Shpesh gjejmë zgjidhjet nga më të vështirat për të humbur në peshë, duke nisur që nga tabletat “magjike”, deri tek seancat e pafundme gjimnastike. Por, siç ndodh shpesh herë, zgjidhja është në dorën tonë.

Sipas një studimi të Greenwich Hospital në SHBA, të shkruash në një ditar mund të jetë zgjidhja më praktike, e thjeshtë dhe efikase për të humbur në peshë. “Të mbash një ditar dhe të shkruash në të, është njësoj sikur bën një ushtrim, do t’ju ndihmojë të humbni në peshë, nëse shkruani në vazhdimësi”, shprehet doktori i këtij studimi, Kristofer Mosunik.

Nuk është rastësi që dietat e ndryshme këshillojnë mbajtjen e një ditari, pasi shton mundësitë për humbjen në peshë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Humbni peshë duke shkruar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Interpretimi i Endrrave - nga Tanki
» Enderrat Lucide
» Misteri i një anije kozmike
» Ëndërra
» Rrathët në Grurë - Crop Circle

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: