Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Lutja, zgjidhje për qetësinë shpirtërore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
avatar

<b>Postime</b> Postime : 3702

MesazhTitulli: Lutja, zgjidhje për qetësinë shpirtërore    Tue Feb 22, 2011 7:17 am


Lutja është shumë e dobishme për t’u dhënë forcë viktimave të dhunës dhe abuzimeve seksuale.

Në disa raste, megjithatë, mund të shndërrohet në një thikë me dy presa. Dikush më shumë dhe dikush më pak, kalojmë momente të vështira në jetë. Disa herë ato janë aq të vështira, sa nuk dimë kujt t’i drejtohemi. T’i besosh “dikujt” dhe të lutesh, ndonjëherë është zgjidhje, jo për problemet ndoshta, po për qetësinë shpirtërore.

Lutja në fakt, sipas një studimi të revistës Social Psychology Quarterly, mund të ofrojë një ngushëllim të madh. Për të arritur në këtë konkluzion janë bërë sondazhe me persona që kanë qenë të dhunuar brenda familjes së tyre.

Doktori Shane Sharp, që është dhe autor i këtij studimi, ka vënë re se shumica e këtyre personave preferojnë të luten.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Lutja, zgjidhje për qetësinë shpirtërore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shërime shpirtërore
» Këshilla Shpirtërore
» Mendja, Shpirti dhe Lidhjet Shpirtërore
» Manipulimi i Përvojave Shpirtërore: Hipnoza joetike në Kultet shkatërrimtare.
» Ekzorcizmi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: