Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup


Share | 
 

 Koha mund të ndryshojë personalitetin ton

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Koha mund të ndryshojë personalitetin ton   Fri Feb 18, 2011 8:01 pm

Koha mund të ndryshojë personalitetin tonë



Nëse më parë mendonim se ishte thjesht një paragjykim, tani është e vërtetuar me shkencë: koha ndikon në personalitetin tonë më shumë se ç’mund të mendojmë.

“Gjithë faji është i Hënës, që kur afrohet në Tokë, i çmend të gjithë”, thoshte William Shakespeare. Por jo vetëm Hënë, edhe gjendet e ndryshme klimaterike mund të ndryshojnë shpirtin tonë. Nëse më parë mendonim se ishte thjesht një paragjykim, tani është e vërtetuar me shkencë: koha ndikon personalitetin tonë më shumë se ç’mund të mendojmë. Kjo është vërtetuar nga një studim i Universitetit të Berlinit, që ka studiuar 2000 persona. Studimi ka dalë në përfundimin se ka katër lloje njerëzish: ata që nuk influencohen në asnjë mënyrë nga moti apo ndërrimi i stinëve; ata që e duan stinën e verës; ata që e urrejnë dhe ata që e adhurojnë shiun.

Studimi ka treguar gjithashtu se fëmijët, në përgjithësi bëhen njësoj si nënat e tyre, në lidhje me ndjenjat mbi ndryshimet klimaterike. Megjithatë, nuk dihet nëse kjo ndodh për shkak të gjeneve apo thjesht sepse fëmijët vlerësojnë mënyrën e të jetuarit të prindërve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dr.Dugi™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 574

MesazhTitulli: Re: Koha mund të ndryshojë personalitetin ton   Fri Feb 18, 2011 8:21 pm

Jam shume i bindur qe Koha nuk mund te ndryshoj ne personalitetin tim, ndoshta tek shumica mund te ndodh nje gje e till !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://mjeksia-grup.yforum.biz
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
avatar

<b>Postime</b> Postime : 3702

MesazhTitulli: Re: Koha mund të ndryshojë personalitetin ton   Fri Feb 18, 2011 8:24 pm

As tek une jam qajo qe jam dhe do jem pergjithomne
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Re: Koha mund të ndryshojë personalitetin ton   Fri Feb 18, 2011 8:26 pm

Siq kam lindur edhe do te vdes me te njejtin personalitet

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
avatar

<b>Postime</b> Postime : 3702

MesazhTitulli: Re: Koha mund të ndryshojë personalitetin ton   Sat Feb 19, 2011 10:55 am

kam qene jam dhe dua te jem ajo gjithmone qe nga qasti kur kam dale ne kete bote dhe kur do shkoj nga kjo bote
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content




MesazhTitulli: Re: Koha mund të ndryshojë personalitetin ton   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Koha mund të ndryshojë personalitetin ton
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pse nuk mund ta shfrytezojme trurin
» A ekziston KOHA?
» Koha do të ndalet plotësisht
» Koha - Sinonim i Jetës
» Europa mund të jetë shtëpia e alienëve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: