Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Ata që flenë pak, rrezikohen nga kanceri i zorrëve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
avatar

<b>Postime</b> Postime : 3702

MesazhTitulli: Ata që flenë pak, rrezikohen nga kanceri i zorrëve    Mon Feb 14, 2011 8:09 pm

Shkencëtarët amerikan deklaruan se ata që flenë pak rrezikohen më tepër nga kanceri i zorrëve.

Siç shkruan Associated Press, ky lajm vjen në një kohë kur mungesa e gjumit është e lidhur më tepër me shëndoshjen, sëmundjet e zemrës dhe diabetin.

Kërkimet tregojnë se rreziku i kancerit të zorrëve tek personat që mesatarisht flenë më pak se 6 orë gjumë në krahasim me personat që flenë mesatarisht 7 orë natën, rritet gati 50%.

Tumoret e thjeshtë të zorrëve shkaktojnë kancerin aty dhe në rast se nuk kurohen, mund të përkeqësohen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ata që flenë pak, rrezikohen nga kanceri i zorrëve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: