Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Vaksina shpresëdhënëse kundër sidës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
avatar

<b>Postime</b> Postime : 3702

MesazhTitulli: Vaksina shpresëdhënëse kundër sidës    Sat Feb 12, 2011 7:08 am


Londër, 12 shkurt - Rezultate mjaft inkurajuese vijnë nga rezultatet e testimeve të një grupi të shkencëtarëve spanjollë lidhur me vaksinën potenciale kundër virusit HIV.
Bëhet fjalë për vaksinën, e cila, edhe pse nuk garanton shërimin e pacientëve, në masë të madhe zvogëlon sasinë e virusit te personat e infektuar.
Te pacientët, të cilëve u është injektuar vaksina gjatë testimit, pas 24 javësh nga koha e injektimit, është vërejtur zvogëlim i madh i sasisë së virusit të pranishëm në organizmin e tyre.
Vaksina është tri herë më e lirë dhe më e lehtë për t’u përdorur sesa terapitë e zakonshme antivirale për këtë sëmundje vdekjeprurëse.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vaksina shpresëdhënëse kundër sidës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ritual - kundër grindjeve
» Hudhra kundër së keqes !
» Mbrojtja kundër Magjisë
» Hata Joga kundër stresit
» Evolucioni dhe krijimi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: