Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Vaksina kundër leukemisë, pas 5 vjetësh

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
avatar

<b>Postime</b> Postime : 3702

MesazhTitulli: Vaksina kundër leukemisë, pas 5 vjetësh    Mon Feb 07, 2011 7:21 am


Londër, 7 shkurt - Shkencëtarët kanë filluar të eksperimentojnë tek njerëzit vaksinën e kancerit, e cila do të shpëtojë jetën e mijëra personave.

Sipas një lajmi të publikuar nga “Daily Express”, specialistë nga Universiteti Southampton deklaruan se kanë filluar të eksperimentojnë tek të sëmurët me leukemi mijolid akute ose vaksinën e gripit, e cila mbështet sistemin imunitar, transmeton gazeta elektronike Start.

Nëse eksperimentet përfundojnë me sukses, pritet që vaksina të hidhet në treg brenda pesë vjetëve të ardhshëm.

Përfaqësues nga shoqata për kërkimin e leukemisë dhe lenfomas shprehen të ekzaltuar, duke thënë se kjo vaksinë premton shpresë në të ardhmen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vaksina kundër leukemisë, pas 5 vjetësh
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ritual - kundër grindjeve
» Pohimet për gjuhën e vjetër shqipe i lënë studiuesit pa fjalë
» Besimet e popujve të vjetër
» Hudhra kundër së keqes !
» Mbrojtja kundër Magjisë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: