Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Kush fle pak, ftohet më lehtë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
avatar

<b>Postime</b> Postime : 3702

MesazhTitulli: Kush fle pak, ftohet më lehtë    Sun Feb 06, 2011 7:45 am


Sipas një studimi të kohëve të fundit, ata persona që flenë më pak se shtatë orë, kanë 3 herë më shumë shanse për të marrë të ftohtë se ata që flenë më shumë se tetë orë.

Të rriturit që shpenzojnë një kohë të madhe duke u kthyer e rrotulluar në krevat, janë akoma më të dobët për sa i përket marrjes së të ftohtit.

Sheldon Cohen, Profesor psikologjie në Universitetin e Pittsburg thotë: “sa më pak që fle, aq me keq e ke”.

Shqetësimet e pagjumësisë mund të ndikojnë në balancimin e kitokinës dhe histaminës, të cilat luajnë një rol në infeksione dhe reaksione alergjike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kush fle pak, ftohet më lehtë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Hena nje satelit artificial ! ? Ne se eshte keshtu,kush e 'parkoi'atje.?
» Spiunet Tane! Kush Jane?
» Kush ishte Ali Pashë Tepelena
» Kush janë Sufîtë?
» Kush jemi ne ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: