Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup


Share | 
 

 Paracetamoli mund të shkaktojë probleme në mëlçi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
avatar

<b>Postime</b> Postime : 3702

MesazhTitulli: Paracetamoli mund të shkaktojë probleme në mëlçi    Sun Feb 06, 2011 7:42 am


Kërkuesit mendojnë se përdorimi i tepërt i paracetamolit mund të shkaktojë probleme në mëlçi dhe kërkojnë uljen e konsumit të këtij qetësuesi.

Agjencia e kontrollit të ushqimit dhe ilaçeve në SHBA deklaroi të enjten se ilaçet që përmbajnë lëndën e paracetamolit duhet të konsumohen me paralajmërimin e rrezikut të dëmtimit në mëlçi.

Sipas agjencisë së lajmeve franceze nga Washingtoni, kompania më e madhe e prodhimit dhe tregtisë së ilaçeve në Amerikë u ka kërkuar kompanive prodhuese të kufizojnë ilaçet dhe kapsulat e xhelatinës me përmbajtje Asetominafeni (paracetamoli) në masën 325 miligram me qëllim parandalimin e plagëve në mëlçi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Paracetamoli mund të shkaktojë probleme në mëlçi
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Probleme logjike...Kush i gjen ?
» Si mund te pushosh nje dhimbje
» Pse nuk mund ta shfrytezojme trurin
» Si mund ta dallojmë magjistarin nga të tjerët?
» Si mund ta vertetoj qe po me ben magji?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: