Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Në Shqipëri rriten 10 për qind çmimet e barnave

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
avatar

<b>Postime</b> Postime : 3702

MesazhTitulli: Në Shqipëri rriten 10 për qind çmimet e barnave   Tue Feb 01, 2011 7:04 pm

Çmimet e barnave rriten që nga e marta dhe do të jenë tani 10 për qind më të shtrenjta. Farmacistët thonë se llogaritja e çmimit do të bëhet nga vetë ata bazuar në çmimin e mëparshëm i cili është i vendosur në pullën e sigurisë.

Kjo do të vlejë vetëm për ilaçet të cilat janë aktualisht në gjendje ndërsa për furnizimet e reja, pullat e emetuara do të kenë të përfshirë edhe TVSH-në në10 për qind.

Sa i përket importuesve, atyre tashmë u ka shkuar udhëzimi për mënyrën si do faturojnë barnat që kanë në magazinë, raportoi Ora News.

Ndërkaq Ministria e Financave ka bërë të ditur se vendosja e TVSH-së jo vetëm që do të ulë abuzimet e bëra deri tani me çmimet, por nuk do sjellë asnjë kosto tjetër për qytetarët
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Në Shqipëri rriten 10 për qind çmimet e barnave
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mendimet rriten me vëmendje
» Paraja, rrënja e së keqes ?
» Horoskopi për prindrit & fëmijët
» Feja e shqiptarëve ndër shekuj
» Terrorizmi fetar Shqipëri & Kosovë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: