Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup


Share | 
 

 Pagjumësia, problem i madh shëndetësor

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
avatar

<b>Postime</b> Postime : 3702

MesazhTitulli: Pagjumësia, problem i madh shëndetësor   Thu Jan 27, 2011 3:14 pm


Londër, 27 janar - Mungesa e gjumit duhet të trajtohet si një problem i madh shëndetësor, sipas një raporti të publikuar nga Mental Health Foundation.
Studimi sugjeron ekzistimin e lidhjes midis pagjumësisë dhe lidhjes së keqe, niveleve të ulëta të energjisë dhe paaftësisë për t’u koncentruar.
Gjumi i keq tashmë ka qenë i lidhur me depresionin, mungesën e imunitetit dhe sëmundjen e zemrës, transmeton BBC.
Rreth 6 800 persona kanë marrë në këtë studim, i cili besohet të jetë numri më i madh në Britani, për këtë raport.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pagjumësia, problem i madh shëndetësor
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Aleksandri i Madh
» Ufo – misteri më i madh për njerëzimin
» Ylli me i madh i njohur deri tani'!
» Sekreti i madh i Jetës 1
» Ku është Zoti?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: