Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Themelohet pika e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Wiesbaden (Republika e Hessenit), Gjermani

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.Dugi™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 574

MesazhTitulli: Themelohet pika e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Wiesbaden (Republika e Hessenit), Gjermani   Tue Jan 18, 2011 11:53 am

Qendra e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Gjermani vazhdon me aktivitetet e ngjeshura të saj, duke u shtrirë çdo ditë e më shumë në tërë territorin e Gjermanisë. Kesaj radhe aktivistët tanë në këtë republikë të Hessenit themeluan pikën në qytetin e Wiesbadenit.Tubimin me bashkatdhetarë e hapi pergjegjësi i Qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! për GjermaniBashkim Osmanaj, i cili foli mbi situatën e përgjithshme në Kosovë, pastaj problemet me të cilat po ballafaqohet mërgata shqiptare, mbi historikun pesëvjeçar të kësaj qendre si dhe përgaditjen që po bën Lëvizja VETËVENDOSJE! në Gjermani që të zgjerohet me pika të reja të Lëvizjes në tërë territorin e Gjermanisë.Në mbështetje të themelimit të kesaj pike të re kishin ardhur edhe përgjegjësit e pikës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! të Hagenit, Salih Abazi dhe Ardian Abazi, të cilët pershëndetën takimin dhe uruan qe kjo pikë të ndjek shembullin e Hagenit duke dhënë edhe sugjerimet e tyre rreth mënyrës organizative.Në tubim gjithashtu folën edhe Avni Rama, Sahit Shabiu, Adhurim Sejdiu, Adil Islami e të tjerë. Në të gjitha fjalimet u potencua nevoja që të vetëdijësohet diaspora shqiptare si dhe të aktivizohet politikisht me anë të angazhimit në Qendrat dhe Pikat e Lëvizjes VETËVENDOSJE!Meqenëse kishte korum të mjaftueshëm (sipas statutit) dhe ishin plotësuar kriteret për formimin e Pikës, u zgjodh Këshilli i Pikës i përbërë nga:
1. Avni Rama2. Adhurim Sejdiu3. Adil Islami4. Adile Islami5. Sahit Shabija6. Vlora Islami7. Safet IslamiKy Këshill pastaj me vota ( të hapura) zgjodhi unanimisht kryesinë e Pikës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! për Wiesbaden!Avni Rama – KryetarAdil Islami – NënkryetarAdhurim Sejdiu – SekretarAdile Islami – Arkëtare


Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://mjeksia-grup.yforum.biz
Bashka
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: urime   Thu Jun 16, 2011 11:06 am

Inciativ e mir, urime dhe pun të mbar, i gatshem te ju përkrah dhe të jap kontributin tim të mundshëm!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Themelohet pika e Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Wiesbaden (Republika e Hessenit), Gjermani
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vetëtimat sferike nga qielli
» A është jeta vetëm imagjinatë ?
» Vetëvrasja
» A e përdorim vetëm 10 % trurin?
» Në Tomorr, në Malbabá: nga e mira pagane te orakujt e lashtë!…

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet :: L.VETEVENDOSJE!-
Kërce tek: