Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Van Marwijk jo i befasuar nga Sllovakia

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
avatar

<b>Postime</b> Postime : 2150

MesazhTitulli: Van Marwijk jo i befasuar nga Sllovakia   Sat Jun 26, 2010 9:28 pmHolanda do të ketë punë me Sllovakinë në 1/8 e finales së Botërorit, Afrika e Jugut 2010, ndërsa Bert van Marwijk, thotë se nuk është i befasuar nga suksesi dhe cilësia që ka skuadra sllovake.
“Në fillim të kampionatit fola për cilësitë e Sllovakisë dhe i parashikova vështirësitë që do t’i ketë Italia. Kështu që, ai është ekip që nuk duhet të nënvlerësohet. Nëse e mbajmë nivelin e dy ndeshjeve të para dhe nëse fokusohemi të jemi të shpejtë në kërkim të hapësirave, me lëvizje direkte, atëherë do të bëjmë shumë. Duhet të jemi të durueshëm, sepse kemi shpejtësinë dhe konkretësinë”.

“Ndaj Sllovakisë ne nuk mund t’ia lejojmë vetes të mungojmë në atë takim, madje as 20 minuta. Ndaj Kamerunit kemi menduar se do të fitojmë me rezultat të lartë, por jo. Për atë arsye, nevojitet disiplina dhe përqendrimi. Por, ne kemi pasur disa momente të nënçmimit të kundërshtarëve, ndërsa atëherë paraqiten dhe problemet. Megjithatë, ndeshja ishte e mirë që të zgjohemi nga ëndrra jonë. Ishte një paralajmërim dhe mësim para ndeshjes ndaj Sllovakisë. Ne nuk mund të bëjmë një gabim të tillë, e aq më pak të hënën, kur një gabim të eliminon”, ka thënë Van Marwijk. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Van Marwijk jo i befasuar nga Sllovakia
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Afrika e Jugut 2010-
Kërce tek: