Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Botërori s’ndalet, sot dy ndeshje eliminuese

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
avatar

<b>Postime</b> Postime : 2150

MesazhTitulli: Botërori s’ndalet, sot dy ndeshje eliminuese   Sat Jun 26, 2010 12:24 pm
Johanesburg, 26 qershor – Pushim nuk ka, Kampionati botëror në futboll vazhdon, por tash me ndeshje eliminuese të së tetës së finales. Adhuruesit e futbollit do të mund të shikojnë nga dy ndeshje në ditë, prej sot e deri të martën, kur do të dihen çerekfinalistët e Botërorit.
Në mesin e 16 ekipeve që do të luftojnë gjatë katër ditëve të ardhshme janë pesë kombëtare nga Amerika Jugore, kurse nga gjashtë kombëtare evropiane do të meten vetëm tri, pasi luajnë ndeshje direkt ndërmjet vete.
Ndër duelet më interesante të kësaj faze janë ai ndërmjet Gjermanisë e Anglisë, Argjentinës e Meksikës, si dhe dueli ndërmjet dy fqinjëve të gadishullit Iberik, Spanjës dhe Portugalisë.

Çiftet e 1/8 së finales:

E shtunë
Uruguai - Koreja e Jugut 16:00
SHBA - Gana 20:30

E diel
Argjentina - Meksika 16:00
Gjermania - Anglia 20:30

E hënë
Holanda - Sllovakia 16:00
Brazili - Kili 20:30

E martë
Paraguai - Japonia 16:00
Spanja - Portugalia 20:30
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Botërori s’ndalet, sot dy ndeshje eliminuese
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Macet e Zeza
» Koha do të ndalet plotësisht

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Afrika e Jugut 2010-
Kërce tek: