Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Queiroz: Ndaj Brazilit, ‘el Classico’ i vërtetë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
avatar

<b>Postime</b> Postime : 2150

MesazhTitulli: Queiroz: Ndaj Brazilit, ‘el Classico’ i vërtetë   Fri Jun 25, 2010 2:44 pmPara ndeshjes përfundimtare të Grupit G, mes Portugalisë dhe Brazilit, përzgjedhësi i portugez, Carlos Queiroz, ka deklaruar se ai pret një ‘el Classico’ të vërtetë ndaj Selecaos.
“Sipas spekulimeve që kam dëgjuar që pas hedhjes së shortit të Botërorit, të gjithë janë duke e pritur ndeshjen, Brazil-Portugali. Duke marrë parasysh cilësinë e futbollistëve që kemi, shpresojmë të luajmë futboll spektakolar. Tek e fundit, për këtë u krijua dhe Botërori, për lojtarët, për futboll të bukur, për cilësinë teknike të lojës dhe kreativitetin e lojtarëve tanë”.

“Është një Brazil mjaft ofensiv dhe nëse kemi posedim, natyrisht se do të bëhet më e lehtë. Por, unë e di se ekipi që do të takohemi është shumë solid, një ekip shumë i organizuar, me lojtarë të jashtëzakonshëm. Futbolli i tyre është realist”, theksoi Quieroz.

Portugalia dhe Brazili kanë një histori mjaft të brishtë njëra me tjetrën, pasi që portugezët ishin ata që formuan shtetin brazilian si koloni, ndërsa Queiroz mohoi që të ketë rol faktori historik, duke e zhvendosur menjëherë fokusin e tij në ndeshjen e të premtes mbrëma.

“Ne do të tentojmë ta ndryshojmë ritmin e Brazilit. Ne nuk luajmë për barazim, por për fitore. Ne do të tentojmë të fitojmë, siç e thashë, që të sigurohemi se jemi në gjendje të mirë për fazën tjetër”, përfundoi Quieroz para gazetarëve në konferencë për shtyp.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Queiroz: Ndaj Brazilit, ‘el Classico’ i vërtetë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Abuzimi ndaj kafsheve
» Drogat Psikoaktive
» Shtypja dhe shfrytëzimi i grave
» Komploti me i madh ndaj shqiptarve
» Mbrojtja kundër Magjisë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Afrika e Jugut 2010-
Kërce tek: