Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Holanda mposht edhe Kamerunin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
avatar

<b>Postime</b> Postime : 2150

MesazhTitulli: Holanda mposht edhe Kamerunin   Fri Jun 25, 2010 2:42 pmHolanda ka shënuar dhe fitoren e tretë në fazën grupore, me ç’rast bëhet kombëtarja e dytë që ka grumbulluar nëntë pikë pas Argjentinës, me fitoren prej 2-1 ndaj Kamerunit, në një ndeshje prestigji.
Robin van Persie kaloi në epërsi Holandën pas 36 minutash lojë, pas një bashkëpunimi të mirë me Boulharouz dhe Van der Vaart në zonë.

Në pjesën e dytë, vazhdoi tempi konstant, me Arjen Robbenin që u inkuadrua në lojë në minutën e 73-të, por para kësaj Samuel Eto’o barazoi rezultatin nga pika e bardhë (65’).

Se sa vlen Arjen Robben, e tregoi goditja e tij nga 20 metra që ia mundësoi sulmuesit të të Milanit, Klaas-Jan Huntelaar, të shënojë nga topi i kthyer.

Holanda është kryesues i Grupit E me nëntë pikë, me Japoninë në pozitën e dytë që grumbulloi gjashtë pikë pasi turpëroi Danimarkën. Holanda në 1/8 e finales takohet me Sllovakinë, kurse Japonia me Paraguain.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Holanda mposht edhe Kamerunin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Madje edhe muslimanet luten tek Yoni
» Njerezit inteligjent - më pak besimtar
» Paganizmi te Shqiptarët
» Ndërgjegjja!
» "Edhe Vdekja qan"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Afrika e Jugut 2010-
Kërce tek: