Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Japonia eliminon Danimarkën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
avatar

<b>Postime</b> Postime : 2150

MesazhTitulli: Japonia eliminon Danimarkën    Fri Jun 25, 2010 2:41 pmPërfaqësuesja e Japonisë ka shënuar fitore sensacionale prej 3-1 përballë Danimarkës për të siguruar kualifikimin në të tetën finales së Kampionatit Botëror.
Japonezët e kryen punën që në pjesën e parë me dy supergola të shënuar nga gjuajtjet e lira.

Fillimisht, Keisuke Honda la të shtangur portierin Sorenson me një supergoditje (17’), ndërsa të njëjtën gjë e bëri edhe Yasuhito Endo disa minuta më vonë (30’).

Në vazhdim të takimit, Danimarka nuk u tregua efikase, mirëpo gjyqtari i ndeshjes ia ‘dhuroi’ një penallti, të cilën e shndërroi në gol Jon Dahl Tomasson, pas goditjes së dytë (81’).

Megjithatë, lojtari më i mirë i takimit, Keisuke Honda, nuk lejoi befasi. Ai bërë një depërtim të bukur brenda gjashtëmbëdhjetëmetërshit dhe pasoi te Okazaki, i cili nuk e pati të vështirë të shënonte në portën e zbrazët (87’).

Me këtë fitore, Japonia pozicionohet në vendin e dytë në Grupin E pas Holandës, ndërsa në të tetën e finales do të luajë kundër Paraguait.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Japonia eliminon Danimarkën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Afrika e Jugut 2010-
Kërce tek: