Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Lippi: Është gabimi im

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
avatar

<b>Postime</b> Postime : 2150

MesazhTitulli: Lippi: Është gabimi im   Fri Jun 25, 2010 2:36 pmPasi ishte dëshmitar i një prej befasive më të mëdha të dekadës në futboll, me Italinë që u eliminua nga Sllovakia në Kampionatin Botëror si kampion në fuqi, përzgjedhësi Marcello Lippi mori përgjegjësinë për katastrofën Azzure të këtij Botërori.
“Në rregull, unë marr gjithë përgjegjësinë mbi vete, nuk ka justifikim. Nëse një ekip vjen në një kampionat të tillë me terror në kokë, zemër dhe mendje, dhe dështon ta tregojë veten, atëherë kjo do të thotë se trajneri nuk e përgatiti mirë”.

“Më vjen keq për tifozët, FIGC-në (Federatën Italiane) dhe të gjithë të tjerët. Unë mendova se ky ekip do të luante mirë, por nuk e kam përgatitur si duhet. Kam pritur gjithçka, por jo këtë dhe mënyrën se si luajtëm”.

“Më vjen keq që po e përmbylli punën në këtë mënyrë. Unë prita gjithçka, por jo këtë. Unë mbaj gjithë përgjegjësinë. Zgjedhjet, mënyrën se si e paraqita ekipin në tri ndeshjet e fundit. Fat të mbarë pasardhësit tim dhe ju faleminderit të gjithëve për katër vitet e kaluara”, ka deklaruar Lippi i turpëruar pas eliminimit befasues.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Lippi: Është gabimi im
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ç’është vlera njerëzore?
» Ku është Zoti?
» Paraja, 'djalli' i ardhur nga barku i Tokes!
» Cka është Shpresa (të shpresuarit)!
» A është jeta vetëm imagjinatë ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Afrika e Jugut 2010-
Kërce tek: