Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Rrahja e shpejtë e zemrës, e dëmshme për shëndetin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Rrahja e shpejtë e zemrës, e dëmshme për shëndetin    Sun Feb 26, 2012 9:17 am

Ata që e kanë rrahjen e zemrës të lartë (rreth80 rrahje për minutë) janë tri herë më të ekspozuar ndaj obezitetit dhe dy herë më të rrezikuar ndaj diabetit, se personat me rrahje normale të zemrës (60 deri në 80 rrahje në minutë).

Disa mënyra të lehta për të ulur rrahjen e zemrës janë ushtrimet e rregullta, konsumi i ushqimeve që janë të dobishme për zemrën si p.sh. bajamet apo boronicat.

Gjithashtu, një ndër shkaktarët kryesorë të rrahjes së shpejtë të zemrës është edhe stresi. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Rrahja e shpejtë e zemrës, e dëmshme për shëndetin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Helena Petrovna Blavatsky
» Refleksion - Meditim
» Lidhja e krijimtarisë me shëndetin mendor

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: