Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Mbarsja artificiale, rrezik për ngjizje incestuoze

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Mbarsja artificiale, rrezik për ngjizje incestuoze    Tue Feb 14, 2012 9:18 am

Në një studimin të bërë nga gazeta britanike Daily Mail, ngre problemin se mbarsja artificiale, rrit gjasat për një ngjizje incestuoze.

Kjo gazetë ngre këtë problem mjaft aktual i cili prek drejtpërdrejtë popullsinë në Britaninë e Madhe, atë të shtatzënisë artificiale. Kjo pasi donatorit i lejohet të dhurojë për më shumë se një herë kështu që duke dhuruar më shumë rritet probabiliteti që kjo spermë të përfundojë te ndonjë i afërm i donatorit. Kjo mundësi rritet edhe nga shumë faktorë të tjerë.

Gazeta britanike po ashtu thekson pamundësinë e shtetit për të kontrolluar klinikat e donacioneve dhe abuzimet që mund të bëhen në raste të tilla. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Mbarsja artificiale, rrezik për ngjizje incestuoze
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Hena nje satelit artificial ! ? Ne se eshte keshtu,kush e 'parkoi'atje.?
» Planetit tonë po i kanoset rreziku
» News Univers
» Rreziku nga fluori !
» Reiki - Energji Universale

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: