Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Rifreskoni trurin duke gahatur

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Rifreskoni trurin duke gahatur   Fri Feb 10, 2012 6:09 pm

Gahatja, hapja e gojës, që është shenjë e përgjumjes apo ndjesisë së mpirjes tek njeriu, freskon trurin dhe mundëson një funksionim më të mirë të tij.

Ky është rezultati i një studimi të realizuar në universitetin Princeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Pjesëmarrësve iu treguan fytyra të njerëzve që hapin gojën. Në këtë mënyrë studiuesit, duke vëzhguar pjesëmarrësit, arritën në përfundimin se hapja e gojës mban nën kontroll nxehtësinë e trurit.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Rifreskoni trurin duke gahatur
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» A e përdorim vetëm 10 % trurin?
» Interpretimi i Endrrave - nga Tanki
» Pse nuk mund ta shfrytezojme trurin
» Enderrat Lucide
» Misteri i një anije kozmike

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: