Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.bizMjeksia-Grup


Share | 
 

 Vitamina C nuk funksionon kur shfaqen simptomat

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Vitamina C nuk funksionon kur shfaqen simptomat    Fri Feb 10, 2012 6:01 pm

Deri tani dinim se, marrja e vitaminës C ndihmon në përballimin e një të ftohure të thjeshtë. Çfarë rezultoi nga vlerësimi i 29 studimeve të Universitetit Kombëtar të Australisë?

Vitamina C nuk duket se funksionon kur kanë filluar tashmë të shfaqen simptomat. Marrja parandaluese e saj përforcon sistemin imunitar dhe e mbron përballë faktorit ngjitës që shkakton e ftohura.

Shkencëtarët thonë se vitamina C është shumë e dobishme dhe kuruese në këtë drejtim, mirëpo efekti i saj nuk është i menjëhershëm, por afatgjatë. /Telegrafi/

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Vitamina C nuk funksionon kur shfaqen simptomat
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Simptomat ( shenjat ) e magjisë
» Shenja e Peshores
» Enderrat Lucide
» Ngjarje që më ka ndodhur
» Engjujt

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: