Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup


Share | 
 

 Marihuana nuk i dëmton mushkëritë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
avatar

<b>Postime</b> Postime : 9044

MesazhTitulli: Marihuana nuk i dëmton mushkëritë    Thu Feb 02, 2012 8:17 pm

Një studim i ri i realizuar nga shkencëtarët amerikanë, ku janë përfshirë 5.000 njerëz, ka treguar se tymosja e marihuanës nuk shkakton pasoja afatgjate në mushkëri, për dallim nga duhani.

Shkencëtarët pranë Institutit kombëtar për zemër, mushkëri dhe gjak shpresojnë se studimi i cili ka zgjatur 20 vite do të ndihmojë që të ndryshohen mendimet e deritanishme rreth konsumimit të marihuanës.

“Marihuana vazhdon të jetë drogë ilegale dhe ka shumë efekte të komplikuara në organizmin e njeriut dhe funksionin e tij”.

“Ekzistojnë shumë rreziqe të tjera nga tymosja e vazhdueshme e marihuanës, por kjo që kemi studiuar ne ka treguar se nuk shkakton dëmtim të mushkërive”, ka deklaruar udhëheqësi i studimit, Stefan Kertesy.

Në studim janë përfshirë njerëz të moshave ndërmjet 18 dhe 30 vjeç, ndërsa janë analizuar nga viti 1985 deri në vitin 2006.

_______________________
L.VETEVENDOSJE!
Feja e Shqiptarit është Shqiptaria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Marihuana nuk i dëmton mushkëritë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shtrigëria në shoqëritë e izoluara
» Historia e vertete: Pse u ndalua Marijuana?
» Marihuana
» Shoqëritë sekrete dhe propaganda
» Shoqëritë sekrete dhe Nismëtare

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: